Jak przyzwyczaić psa do jedzenia suchej karmy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

juzinka
0
juzinka | 8 lat temu | 185 pkt
Jeśli pies był karmiony domowym jedzeniem sucha karma zazwyczaj wyda się mu mniej atrakcyjnym pożywieniem, dlatego też warto zastosować kilka sztuczek aby przyzwyczaić czworonoga do nowej diety. Pierwszym z nich jest mieszanie wcześniej podawanego jedzenie z suchą karmą stopniowo zmieniając proporcję takiej mieszanki na rzecz suchej karmy. Drugim sposobem jest wcześniejsze samodzielne zjedzenie czegoś nad psią miska np. herbatnika.W ten sposób po pierwsze podkreślamy swoje pozycje osobnika alfa w "stadzie" a po drugie wywołujemy chęć dokończenia naszego posiłku u psa. Można też wypróbować kilka rodzajów suchej karmy tak aby dobrać tą która najbardziej odpowiada naszemu czworonogiemu przyjacielowi.
XkahaX
0
XkahaX | 8 lat temu | 4996 pkt
Bardzo długo mieliśmy w domu problem z tym, że Luna, nasz pies, nie chciała jeść suchej karmy. Próbowaliśmy metod z mieszaniem karmy, jedzeniem nad psią miską. Najlepiej jednak skutkowało karmienie psa z ręki. Było to jednak bardzo uciążliwe. Powiódł się jednak sposób, który zalecił weterynarz. Trzeba po prostu schować inne jedzenie i zostawić tylko miskę z wodą. Gdy piesek się trochę przegłodzi, sypać mu suchą karmę. W końcu się do niej przyzwyczai. A! zapomniałabym... należy nagradzać psa jakimś smakołykiem, gdy zje suchą karmę. Będzie mu się dobrze kojarzyć:)
Krupnik
0
Krupnik | 7 lat temu | 185 pkt
Jeśli pies nie jest przyzwyczajony do jedzenia suchej karmy to faktycznie może na początku być problem. Przynajmniej u mnie tak było. Rozwiązanie jest jednak proste, trzeba kupić naprawdę dobrą karmę na przykład royal canina( na krakvet.pl można ją kupić tanio) i moczyć ją w wodzie albo mleko a następnie podawać psu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.