Jak rozepchać za ciasne buty?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

notaga
0
notaga | 8 lat temu | 102 pkt
Najprostszym sposobem jest unikanie kupowania za ciasnych butów. Tyczy się to głównie kobiet. Sama nią jestem i wiem jak ciężko jest się oprzeć wprawdzie za ciasnym butom, ale jakim pięknym! Jednak ma to swoje konsekwencje.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak za ciasne a nieraz nawet za małe buty mogą wykoślawić stopy. Jednym ze skutków nagminnego chodzenia w za małych bądź za ciasnych butach są trwałe zrogowacenia naskórka na stopach, a nawet w cięższych przypadkach halluksy. A aby się pozbyć tych ostatnich trzeba poddać się zabiegowi chirurgicznemu.

Natomiast jeżeli zdarzy nam się kupić za ciasne buty, słyszałam o kilku sposobach ich rozepchnięcia. Jednak zazwyczaj te zasady dotyczą głównie butów skórzanych.

Na pewno próba rozchodzenia butów w domu, aby buty ułożyły się do stopy- co najmniej 15 minut dziennie. Jest to zazwyczaj niezawodny sposób, ale jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie poskutkuje, wówczas należy wypróbować sposoby podane poniżej.

Po pierwsze, lekkie nasączenie butów od środka ciepłą wodą i chodzenie w nich po domu lub włożenie do środka buta „kopyta szewskiego”- drewnianego lub plastikowego odwzorowania stopy.

Po drugie, napełnienie woreczka plastikowego wodą, umieszczenie go w bucie, po czym wsadzenie tego całego „zestawu” do zamrażalnika. Nie trzymać jednak za długo, aby nie uszkodzić obuwia.
Rahja
0
Rahja | 8 lat temu | 407 pkt
Można również założyć 2 pary skarpet i rozchodzić. Są to jednak sposoby na buty ciasne a nie za małe. Istnieje również sposobów bardzo skuteczny i szybki. Można oddać je w fachowe ręce. Sprawą tą zajmie się specjalista od butów- szewc:) Może on nawet powiększyć nam rozmiar butów o jeden numer.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.