Jak rozpoznać początek choroby alkoholowej?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Jak w przypadku każdego uzależnienia osoba, której dotyczy nie zdaje sobie z tego sprawy. Wydaje jej się, że w zupełności jeszcze jest w stanie kontrolować swoje popędy, ale osoba z zewnątrz od razu widzi, że coś jest nie tak. Jeśli komuś brakuje alkoholu jest rozdrażniony, może się pocić, mieć drgawki. Kiedy wypije coś z alkoholem od razu się uspokaja, jest wesoły i zrelaksowany.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Należy sprawdzić, jak często dana osoba spożywa alkohol oraz jak dużo go wypija. Alkohol rozluźnia naszą samokontrolę, także często zdarza się, że dana osoba robi coś kompromitującego po spożyciu. Warto zastanowić się, jak często się to zdarza. Ważną kwestią jest to, czy też pojawia się "kac moralny" po wyczynach dnia poprzedniego. Gdy pojawiają się zaniki pamięci, jest to już objaw alarmowy. Ważną rzeczą jest, by zwrócić uwagę, czy środowisko już nie sugerowało problemów z alkoholem takiej osobie, np. rodzina, znajomi, bliscy. Gdy osoba poświęca wszystko, by zdobyć tylko pieniądze na następną butelkę (np. sprzedaje meble, biżuterię) na pewno mamy do czynienia z poważnym stadium uzależnienia.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Myślę, że wszystkie uzależnienia mają mniej więcej taki sam początek. Jest im mianowicie niemożność kontrolowania własnego nałogu. Dopóki pijemy dla rozrywki, czy z innych powodów, ale możemy przestać, odmówić sobie wódki, nie ma większego problemu. Jednak pojawia się on gdy nie potrafimy zrezygnować z alkoholu. Gdy staje się on sensem życia, gdy zaczyna być ważniejszy od domu, rodziny, dzieci. Właśnie ten brak alkoholu u danej osoby powinien być już alarmujący. Jeśli komuś zaczyna go poważnie brakować, nie umie bez niego żyć, pojawia się problem.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.