Jak rozpoznać powołanie zakonne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Takie rzeczy się czuje. Do tego jeszcze, jeżeli czuje się, ze bez walki ze swoimi skłonnościami, przyzwyczajeniami i charakterem jest się w stanie dołączyć do tych, którzy już zdecydowali się na życie w zakonie i wie się, że nie ma obawy, że będzie się chciało naginać obowiązujące tam reguły, to znak, że to jest POWOŁANIE.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Wiele osób w pewnym okresie życia pragnie udać się do klasztoru, jednak niekoniecznie oznacza to powołanie do życia zakonnego. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co nami kieruje, gdy myślimy o życiu zakonnym: czy to pragnienie skrycia się przed światem i odzyskanie spokoju ducha, czy może chęć wywyższenia się we własnych oczach, cz chęć życia wyłącznie dla Boga. Jest to trudne i wymaga wiele czasu. Warto, aby wątpliwości w tym względzie wysłuchał doświadczony przewodnik duchowy.
aneczka173
0
aneczka173 | 8 lat temu | 100735 pkt
Z tego co wiem, powołanie przychodzi do człowieka w nieoczekiwanym momencie, lub towarzyszy nam całe życie. Podobno nie ma się wtedy wątpliwości, jaką drogą chce się dalej iść w swoim życiu. Człowiek czuje więź z Bogiem, ale nie jest to tylko bycie religijnym. Po prostu odczuwamy chęć dzielenia się z nim swoim życiem. Chcemy być częścią wspólnoty, która w pragnie żyć w zgodzie z Bogiem i według jego zasad. Powołanie nie wiąrze się jednak tylko z modlitwą. Jest to także chęć pomocy innym ludziom- co często robią zakonnicy. Jeśli czujemy się na siłach poświęcić część swojego życia w imię Chrystusa i pomocy innym to powinniśmy rozważyć czy to właśnie nas nie dotyczy owo powołanie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.