Jak rozpoznać prawdziwą miłość? Czym się przejawia?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Dorota
1
Dorota | 7 lat temu | 25 pkt
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie jest bezwstydna,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
— św. Paweł z Tarsu
juzinka
0
juzinka | 8 lat temu | 185 pkt
Bardzo ciężko jest generalizować i ogólnikami odpowiadać na pytania odnośnie uczuć, ludzkich emocji. Jednak prawdziwa miłość charakteryzuje się kilkoma cechami. Kochająca nas osoba pragnie bezinteresowanie naszego szczęscia. Nasz uśmiech, spojrzenie, nawet nasza obecność jest dla niej największą nagrodą, przyjemnością. Zakochany, zakochana szukają sposoby aby się z nami spotkać, być bliżej, czuć nasze ciepło, zapach. Patrzą na nas spojrzeniem w którym widać miłość. Prawdziwa miłość charakteryzuje się czułością, troską o drugą osobę. Kiedy ktoś prawdziwie kocha daje poczucie bezpieczeństwa drugiej osoby, uczucie że nawet gwiazdkę z nieba dla nas zerwie.
i_zuniaa
0
i_zuniaa | 8 lat temu | 107 pkt
Człowiek nigdy nie jest pewny czy osoba, na która trafił jest tą jedyną. Czasem jest to miłość od pierwszego wejrzenia, bo takie się też zdarzają i najczęściej przeobrażają się w ogromne uczucie. Niestety większość z nas w taką miłość nie wierzy i szuka innych oznak na to, aby się przekonać że drugi człowiek jest nam pisany. Jedną z oznak są oczywiście 'motyle w brzuchu' i ogromny stres przed spotkanie. Mimo że bardzo cieszymy się na myśl, że spędzimy wspólnie czas to boimy się czy wypadniemy dobrze, zwracamy dużą uwagę na wygląd, zachowanie oraz chcielibyśmy aby dana chwila nigdy się nie skończyła. Czasem oczywiście możemy się pomylić, ale jak nie spróbujemy to nigdy się tego nie dowiemy. Niektórzy z nas potrzebują czasu aby dojrzeć do tego, że dana osoba jest im pisana.Podczas wspólnego życia dopiero odkrywają zachowania partnera , cechy jego charakteru oraz drobne szczegóły , które właśnie sprawiają że się kochamy.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Kiedy spotkamy prawdziwą miłość to się poprostu czuje. I nie mówie to o zauroczeniu, 'motylkach' w brzuchu czy dzikiej namiętności. Te elementy owszem towarzyszą prawdziwej miłości ale myślę, iż to, że dwoje ludzi się naprawdę kocha każde z nich wyczuje i zobaczy we wspólnym byciu ze sobą. W szacunku i zaufaniu jakim się obdarza drugą osobę, w zrozumieniu. Jeśli się kocha naprawdę to dba się o ukochaną/ukochanego, razem rozwiązuje się problemy - wtedy zresztą wydają się mniejsze, uśmiech, bezgraniczne zaufanie, poleganie na sobie, wspólne troski i radości - to wszystko może świadczyć o prawdziwej miłości. A ponad to kochanej osoby nie ranimy, nie obrażamy ale z drugiej strony szczerze mówimy jeśli coś jest nie tak w jej zachowaniu. To wszystko jednak, czego bym tu nie wypisała nie odzwieciedli tego 'czegoś' co się czuje, jeśli prawdziwie kochamy!

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.