Jak rozpoznać zdradzającego / niewiernego męża?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Nie ma jednej metody na odkrycie zdrady męża - są różni mężczyźni i różne sytuacje życiowe. Po pierwsze, należy doprecyzować, o jakiego typu zdradę chodzi - czy o zdradę emocjonalną (fascynacja, zauroczenie, miłość) czy fizyczną (seks). W przypadku pierwszego typu zdrady sygnałem może być mówienie o koleżance w sposób pełen czułości, częste przytaczanie jej historii, także prywatnych. Nie musi to być jednak oznaka zdrady, jeśli mąż ma serdeczną przyjaciółkę, z którą zna się wiele lat i traktują się jak rodzeństwo, zwierzając i wspierając się nawzajem. Również przesadne dbanie o siebie, zmiany w stylu ubierania, zakupy nowych rzeczy mogą być oznaką, że mąż stara się być atrakcyjny dla innej kobiety - jednak nie muszą, bo mogą wynikać z wewnętrznej potrzeby zmian lub np. ze zmiany stanowiska pracy. Jeśli mąż pilnuje jak oka w głowie swojej komórki, ucieka, gdy ktoś dzwoni lub przychodzi sms, nie chce powiedzieć, kto dzwonił, kryje się z pisaniem maili - również może to dawać podstawy do niepokoju - ale - równie dobrze może planować niespodziankę dla żony czy kogoś z rodziny.

W przypadku zdrady fizycznej sygnałem mogą być np. prezerwatywy noszone przez męża w portfelu, jeśli z żoną stosuje inny rodzaj antykoncepcji, niechęć do seksu wypływająca z faktu, że już go uprawiał, legendarne ślady szminki na koszuli czy włosy innego koloru, niż żony. Jednak należy zachować ostrożność, bo to, że mąż wraca z firmowej imprezy ze szminką na koszuli może równie dobrze oznaczać, że przypadkiem oparła się o niego pijana współpracownica.

Z pewnością nie można powiedzieć, że pewne fakty świadczą jednoznacznie o zdradzie, gdyż różne sytuacje można interpretować na wiele sposobów. Dopatrywanie się zdrady na każdym kroku jest formą obsesji i wyrazem braku zaufania, które nie rokuje dobrze związkowi. Częściej zamiast zatrudniać detektywa, by śledził męża, mogłaby pomóc wizyta u psychologa lub terapia dla par, jeśli żona ma problemy z zaufaniem.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Coraz częściej teraz zdarzają się tzw. cyber-zdrady. Do fizycznej zdrady może wtedy nawet nie dojść (do współżycia), jednak kobiet (gdyż niestety zwłaszcza ich to dotyczy) czują się tak samo, jakby mąż ich zdradzał fizycznie. Sygnałami, że mąż może zdradzać w ten sposób, może być: spędzanie czasu przed komputerem, na przykład późno w nocy, gdy żona już śpi lub w innym pokoju, aby nie mogła tego zauważyć, niechęć do ujawniania zawartości swojej skrzynki pocztowej, jeśli wcześniej nie miał przed tym oporów, wydłużenie czasu spędzanego przed komputerem, niechęć do pokazania historii przeglądania stron www. Najlepiej wtedy powiedzieć wprost o tym, jakie się ma podejrzenia i obserwować reakcję. Często mąż sam może się przyznać do tego typu zachowań.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.