Jak się nauczyć jeździć samochodem?

anonim
zapytał 5 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Monis180792
0
Monis180792 | 5 lat temu | 5660 pkt
Najlepszym sposobem jest zapisanie się na kurs prawa jazdy. Kursy takie są już praktycznie w każdym mieście (tylko egzamin zdaje się w większych miastach, gdzie egzaminator może dokładnie prześledzić zdolności nowego kierowcy). Jednak oprócz kursu warto zapoznać się z działaniem i zachowaniem samochodu w różnych sytuacjach. Będzie nam łatwiej na pierwszej jeździe na kursie. Jeśli ktoś z naszych znajomych lub rodzice posiadają auto, warto poprosić o pomoc w nauce i dużo ćwiczyć, np. parkowanie i inne manewry.
Kierowanie samochodem samo w sobie nie jest złe. Najważniejsze jest przystosowanie do warunków na drodze, natężenia ruchu. Musimy znać podstawowe przepisy ruchu drogowego i być obeznanym w znakach, wtedy jazda będzie przyjemniejsza i mniej stresująca.
Pomyślne zdanie egzaminu nawet na pierwszym razem nie świadczy o doskonałości. Swoje umiejętności trzeba nadal rozwijać, czyli krótko mówiąc jeździć tyle, ile to możliwe, by nabrać doświadczenia i wprawy.
weriontu
0
weriontu | 5 lat temu | 223714 pkt
Aby nauczyć się jazdy samochodem trzeba zapsać się na kurs prawa jazdy. Wtedy poznamy nie tylko technikę jazdy ale i zasady ruchu drogowego. Wiele osób uczy sę jazdy od osób z rodziny, ułatwia to naukę na kursie jednak nie jest to legalne. Musimy więc zapisać się na kurs jeśli chcemy jeżdzić samochodem.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.