Jak się zemścić na byłym?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Lennykable
0
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
Było kiedyś podobne pytanie. Moim zdaniem zemsta nie przyczynia się do niczego dobrego, a jeśli ktoś (w tym przypadku były) nas skrzywdził, zemsta nie pozwoli uwolnić się od myślenia o nim i od złych wspomnień. Toteż, mimo, że istnieje wiele sposobów zemsty, nie uważam za celowe je tutaj podawać.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Uważam, że zemasta na byłym partnerze (a także byłej partnerce) jest przejawem niedojrzałości i jakiś kompleksów. Nie rozumiem jak może komuś sprawiać radość krzywdzenie osoby, szczególnie takiej, która kiedyś była kimś ważnym w życiu. Przytoczę wersy, które lepiej wziąć sobie do serca i nie tracić czasu na jakieś dziecinne gierki - "Jeśli ktoś w życiu zada Ci cierpienie, najszlachetniejszą zemstą będzie przebaczenie".
Jesteśmy tylko ludźmi, każdy z nas popełnia błędy i niejednokrotnie krzywdzi kogoś innego - świadomie lub nie. Ale zemsta jest tylko bezsensownym napędzaniem maszyny zła. A przecież każdy z nas chciałby żyć w świecie, w którym panuje zgoda a ludzie mogą na sobie polegać i sobie ufać.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.