Jak stać się pewniejszym siebie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
2
weriontu | 8 lat temu | 223714 pkt
Najważniejsze to uwierzyć w swoje możliwośći. Przekonujmy siebie że zawsze damy radę i poradzimy sobie w każdej sytuacji. Na pewność siebie wpływa nasz strój - jeśli będziemy się w nim dobrze czuli również wzrośnie nasza samoocena. To samo dotyczy wygladu. Czasami nasz charakter zmienia się na lepsze za sprawą poznania wartościowych ludzi. Mogą nas oni popychać do działania i zauważenia własnej wartości. Dlatego nie zamykajmy się na otoczenie i poszukujmy nowych znajomości. Przechodząc obok lustra uśmiechnijmy się do siebie i naładujmy pozytywna energią. Kiedy czegoś się boimy stawmy temu czoło, powiedzmy sobie że wszystko się uda. Następnym razem będziemy już wiedzieć, że nie było czego się bać i nasza pewność siebie gwałtownie wzrośnie.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Należy również wyrobić w sobie odpowiednie nawyki myślowe. Wiele osób, gdy coś się nie uda, obrzuca siebie - na głos lub w myślach - różnymi obelgami, wpędzając się w poczucie winy. Jednocześnie, gdy coś się uda, te same osoby uważają, że nie był to wynik ich starań, a jedynie wyjątkowego braku pecha. Należy przywrócić "myślową równowagę": dostrzegać swój wkład w pozytywne rezultaty, jednocześnie jednak nie należy przy błędach myśleć o sobie źle. Należy pamiętać, żeby w przypadku błędów dostrzegać swoje błędne uczynki, a nie myśleć o sobie jak o kimś złym (nie tylko źli ludzie czasem robią coś złego).
aneczka173
0
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
ja również czasami miewam problemy z pewnością siebie. To normalne, nie wszyscy są otwarci na innych oraz na nowe sytuacje. Mi osobiście bardzo pomaga fajny ubiór. Wiem oczywiście, że nie szata zdobi człowieka, ale jest troszkę prawdy w tym, że im lepiej wyglądamy, tym bardziej pewni siebie jesteśmy. Co więcej przygotowanie do danej sytuacji też trochę pomaga. Pewność siebie można troszkę wyćwiczyć, celowo wystawiając się na stresowe sytuacje- np. zapisując się do nowych grup, starając się o kontakt z nowymi ludźmi.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.