Jak stworzyć swój własny blog?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

paulina1401
0
paulina1401 | 8 lat temu | 130 pkt
By założyć blog'a udaj się na któryś z popularnych serwisów i znajdź tą kategorię (np. blog.onet.pl, blog.tenbit.pl. Samo zakładanie bloga (rejestracja) jest proste, odpowiadasz na proste pytania, dostajesz liczne wskazówki. Możesz oczywiście wybierać szablony graficzne, lub tworzyć je praktycznie od podstaw. Dla tych osób, które już liznęły troszkę informatyki, część serwisów umożliwia przejście na język html.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Obecnie każdy, nawet najmniej zaznajomiony w obsłudze komputera, jest w stanie założyć blog. Serwisy są bardzo przyjazne dla użytkownika, oferują wiele samouczków. Jeśli chcemy stworzyć prostego bloga, można skorzystać z gotowych, oferowanych przez serwis szablonów - wtedy tylko uzupełniamy bloga o naszą treść. Można też skorzystać z wielu kursów, które łatwo znaleźć w internecie, z takich poradników blogowania.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Założenie bloga jest bardzo proste, niekonieczna jest znajomość html'a ani nawet podstaw tworzenia stron w sieci. Na początek trzeba wybrać jedną z wielu stron, które założenie takiego pamiętnika (bloga) umożliwiają. Oto kilka propozycji:
www.blog.onet.pl
www.blog.pl
http://blog.tenbit.pl
http://blogspot.com
http://eblog.pl
Oczywiście, to tylko kilka z całej masy adresów stron, z których można skorzystać. Jeżeli wybierzemy już odpowiednie miejsce trzeba zarejestrować i zalogować się na stronie. Dalej już zakładamy bloga i wybieramy nazwę oraz tytuł naszego pamiętnika. Często jest tak, że można wybrać kategorię tematyczną w zależności od tego o czym chcesz pisać. Kolejnym etapem będzie stworzenie szaty graficznej - wybranie lub wprowadzenie własnego szablonu, ustawienie parametrów: czcionek, kolorów, sposobu zapisu notek, komentarzy, wstawianie dodatkowych opcji, takich jak np. licznik odwiedzin, kalendarz, linki itp. Potem pozostaje już tylko zabrać się do pisania...

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.