Jak stworzyć szczęśliwy związek na zasadach partnerstwa?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Najważniejsza w związku jest ROZMOWA!!! Na początku Waszego związku należy ustalić pewne zasady, przede wszystkim na ile można wobec siebie pozwolić, jak widzimy naszą przyszłość, czy chcemy się bawić, czy tworzyć poważny i dojrzały związek. Jakie mamy zapatrywania na najważniejsze sprawy w życiu i przede wszystkim, czy mamy taki sam kręgosłup moralny. Nie należy się ograniczać nawzajem, ale też nie można puścić samopas ukochanego. We wszystkim należy znaleźć złoty środek i kompromis. I przede wszystkim nie okłamywać się!
Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Warto też pamiętać o dwóch ważnych rzeczach - o pozostawieniu drugiej osobie pewnego zakresu wolności i możliwości realizacji swoich pasji i marzeń, zostawianiu jej wolnego czasu. Naciskanie na to, by każdą wolną chwilę spędzać razem, może ograniczać drugą osobę i nudzić ją, co na dłuższą metę nie służy związkowi. Każdy powinien móc się realizować w związku.

Drugą ważną rzeczą jest pozostawienie pewnych sfer do własnej wiadomości i nie dzielenie się nimi z partnerem. Mowa tutaj o poprzednich związkach - absolutnie nie wolno wprowadzać do własnej przeszłości obecnego partnera, opowiadać o poprzednich związkach, o doświadczeniach erotycznych. Może to być bardzo destrukcyjne dla związku, zwłaszcza, jeśli jedno z partnerów miało bujne życie erotyczne, a drugie nie. Uznani seksuolodzy, np. dr A. Depko czy prof. Lew-Starowicz wielokrotnie to podkreślali - jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów w związku.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Udany, partnerski związek powinien opierać się przede wszystkim na zaufaniu i szczerości. Szczęśliwe na pozór związki rozpadają się zazwyczaj przez nieufność, zazdrość, kłamstwa i wzajemne ograniczanie się. Należy pamiętać, że partner/ka nie jest naszą własnością - każdy potrzebuje odrobiny prywatności i wolności. Związek powinien się opierać na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Miłość to nie tylko fizyczny pociąg, ale przede wszystkim czucie się ze sobą dobrze, bycie przy sobą i na dobre i na złe. Ważna jest też akceptacja partnera/ki z zaletami i wadami - co za tym idzie wybaczanie i niewypominanie. Na koniec dodam, że warto cały czas o ukochanego/ukochaną zabiegać, pokazywać, że zależy nam cały czas tak samo bardzo, czasami też zaskakiwanie i urozmaicanie wspólnego życia.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.