Jak stworzyć własną stronę HTML? Od czego zacząć?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

cosmo
1
cosmo | 8 lat temu | 301 pkt
Naukę najlepiej rozpocząć od stworzenia prostego szablonu strony. Otwieramy program Notatnik, a następnie wpisujemy:

<html>
<head>
<title>Moja pierwsza strona</title>
</head>
<body>
<p>Tutaj nasz tekst</p>
</body>
</html>

Całość zapisujemy jako plik index.html lub index.htm. Strona powinna nam się otworzyć w domyślnej przeglądarce internetowej, np. Internet Explorer, Firefox, Opera.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Najpierw warto pomyśleć o czym ona będzie. Później warto zarezerwować domenę, na początek darmową (często się zdarza, że pomysł ze stroną po prostu się nie uda, wtedy nie trzeba żałować pieniędzy wydanych na płatny serwer - jeśli ktoś jest zdecydowany, można od razu wykupić płatny). I wreszcie - jak stworzyć stronę. Można użyć systemów zarządzania treścią (np. Joomla!), albo użyć któregoś programu do tworzenia stron internetowych (typu Pajączek). Oczywiście, można też zlecić to studentowi informatyki lub profesjonalnemu serwisowi lub informatykowi, którzy zajmują się tworzeniem stron www.
bez_jagod
0
bez_jagod | 8 lat temu | 310 pkt
Dodam, że na początku warto poznać podstawy HTML I CSS. Jeżeli nie miałeś z tym nigdy wcześniej do czynienia polecam przerobić sobie kursy na http://www.w3schools.com/ Wybierasz tam odpowiednią kategorię i przerabiasz poszczególne ćwiczenia, testy itp. Możesz też oczywiście pomyśleć o jakimś prostym CMS i skorzystać z Wordpressu - http://pl.wordpress.org/ tutaj powinieneś znaleźć dokładną instrukcję obsługi - na pewno zauważysz, że wiele popularnych stron korzysta z ich szablonów:-)
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Trzeba znać podstawy HTML. Innym sposobem jest znalezienie dobrej strony, gdzie jest to wytłumaczone krok po kroku, jak taką stronę zrobić. Robiąc stronę, warto też jest się zastanowić, co to będzie za strona, o czym, i co chcemy, żeby na niej było. Łatwiej nam wtedy będzie znaleźć rzeczy na nią potrzebne.
0
Dobrym pomysłem jest też znalezienie odpowiedniego hostingu, jak na przykład czeskiej firmy www.quicksnake.pl , gdzie cena to jedynie 3,9 zł za 10,000 MB. – Kubekfajowegogoscia

– 6 lat temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.