Jak uniknąć kleszcza?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Monis180792
0
Monis180792 | 6 lat temu | 5660 pkt
Kleszcz to pajęczak, który po dostaniu się poprzez skórę do naszego organizmu, rozprzestrzenia bakterie, mogące doprowadzić nawet do zapalenia opon mózgowych.
Aby zabezpieczyć się przed tym stworzeniem, należy, przebywając w miejscach jego występowania (las, łąka lub inne zarośla, paprocie) dokładnie nasmarować się środkiem ochronnym na insekty, który możemy kupić w aptece lub drogerii. Kolejną rzeczą jest odpowiedni strój - najlepiej długie spodnie, bluza lub kurtka przeciwdeszczowa (od której kleszcze się odbijają), wysokie buty i okrycie na głowę.
Wracając z lasu lub z wycieczki na łące, pamiętajmy, aby dobrze obejrzeć każde miejsce naszego ciała. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, poprośmy kogoś o pomoc. Zdradliwe są miejsca typu "za uszami", gdzie jest ciasno i kleszcz może się dobrze schować. Następnie powinniśmy wziąć dokładny prysznic.
Gdy mimo wszystko zauważymy kleszcza, powinniśmy jak najszybciej wyjąć go pęsetą i przemyć spirytusem, by odkazić miejsce wniknięcia pajęczaka z bakterii. Jeśli nam się nie uda i kleszcz dostanie się pod skórę, należy jak najprędzej pojechać na pogotowie.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Kleszcze często "atakują" w lesie. Można ich uniknąć poprzez odpowiedni ubiór zakrywający części ciała. Warto też się zaszczepić. Trzeba też często (zwłaszcza w lecie) obserwować swoje ciało. Jakiekolwiek niepokojące zmiany, należy natychmiast zgłaszać do lekarza.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.