Jak urządzić udaną imprezę w domu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ma być ta impreza. Imprezy dzieli na te;:
1)które mogą się wymknąć spod kontroli ( czyli te, na których pijemy dużo alkoholu i większość ludzi wcześniej nie znało gospodarza)
2) kameralne w gronie bardzo rozrywkowych przyjaciół
3) imprezy bez alkoholu lub przy winie dla samych wybrańców.
Niezależnie od rodzaju imprezy należy wcześniej przygotować jakieś jedzenie. Paradoksalnie im mniej zaproszonych gości tym dania powinny być większe i bardziej wykwintne. W przypadku dużej imprezy proponuję zostać przy przystawkach. Przy średniej można zrobić jakąś sałatkę i ciasteczka. Natomiast przy bardzo kameralnej przydałoby się jakieś główne danie i drobne przekąski. Należy pamiętać również o napojach. Jeżeli impreza jest składkowa, wtedy każdy z gości przynosi to na co ma ochotę ( powinno to tez dotyczyć jedzenia). Można także zrobić listę i poprzydzielać im konkretne rzeczy, które mają przynieść. Jeżeli jednak decydujesz się zorganizować wszystko na własną rękę trzeba mieć do wyboru dużą ilość różnych napojów ( gazowanych i alkoholowych). Sprawdzają się też przygotowane przez gospodarza kolorowe drinki z parasolkami. Kolejny krok to oczywiście muzyka. Jeżeli został wcześniej wymyślony temat przewodni imprezy powinna się ona z nim ściśle łączyć. Imprezy tematyczne to bardzo dobry pomysł, gdyż należy w nie włożyć trochę więcej wysiłku również jako gość. Możemy mieć imprezę hawajską, w stylu lat 80 czy nawiązującą do jakiegoś konkretnego kraju. Najważniejsze jest wtedy przebranie i jakieś dekoracje. W przypadku malutkiej imprezy warto się pokusić o danie, które będzie w jakiś sposób nawiązywało do tematu. Gdy mamy już zaplanowany temat, ilość gości, jedzenie oraz napoje warto jeszcze raz przejrzeć listę gości i odpowiedzieć sobie na pare pytań. Czy wszystkie osoby znamy? Czy wśród gości nie ma osób nieprzewidywalnych? Czy większość znajomych się zna? Od tych pytań zależy przede wszystkim powodzenie imprezy. Jeżeli na liście są osoby, których osobiście nie znamy to czy aby napewno możemy im ufać zapraszając je do domu? To, ze jest to kolega naszego kolegi nie oznacza, że on pod wpływem alkoholu w ekstremalnej sytuacji nie wyrzuci nam telewizora przez okno. Ludzie, zwłaszcza pod wpływem alkoholu są nieprzewidywalni. Jeżeli nie chcemy się niepotrzebnie denerwować w trakcie własnej imprezy nalezy się upewnić, że zapraszamy właściwe osoby, które nie narobią szkód. Oczywiście nie można zakładać, że albsolutnie nic się nie stanie, bo zawsze zostanie stłuczona chociaż jedna szklanka i niestety trzeba to wliczyć w koszty. Jeżeli zapraszamy osoby z 2 różnych kręgów, które się wcześniej nie poznaly istnieje mozliwość, że imprezowicze podzielą się na grupy i nie będą się wspólnie bawić. Cenna uwaga na koniec : wszystkie cenne rzeczy nalezy wynieść do jednego z pokoji, który nie będzie przeznaczony dla gości ;) I baw się dobrze!
hayde1990
0
hayde1990 | 8 lat temu | 139 pkt
Udana impreza nie powinna odbywać się w obecności rodziców, gdyż mogłoby dojść do jej wczesnego zakończenia. Najlepiej zaopatrzyć się w prowiant i alkohol, a także zapowiedzieć swoim znajomym aby przynieśli ze sobą coś do picia lub jedzenia. Jeśli jest to impreza dla większego grona ludzi, trzeba zatroszczyć się o co najmniej kilka miejsc noclegowych. Dobór towarzystwa jest również ważnym czynnikiem imprezy, najlepiej zaprosić te osoby, które są towarzyskie i rozmowne, wtedy imprezie nie grozi nudny rozpad.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Wszystko zależy od tego jaka to impreza.
Przede wszystkim trzeba zadbać o miejsce ;), i o odpowiednie towarzystwo => wiadomo, najlepiej jest się bawić wśród swoich znajomych, ale fajnie jeżeli oni przyprowadzą też swoich znajomych, i tak robi się fajna ekipa - ważne, by była "zaufana" (chyba, że ktoś lubi przygody, jak np. wylądować na komisariacie, albo jakieś inne dreszczyki emocji... ;p). Ważne jest też zadbać o odpowiedni "prowiant", wiadomo, coś do picia ;) (oczywiście, to zależy od wieku...), ale alkohol jest dla ludzi ;). Fajnie jest też coś przegryźć. Muzyka też jest fajna, najlepiej taka do tańczenia, a nie jakieś smutasy, bo impreza jest, żeby się trochę wyluzować, odreagować codzienne życie, więc warto zainwestować w muzykę ;-)
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Warto również rozważyć, jaki charakter mają uczestnicy imprezy. Jeśli np. część to osoby nieśmiałe, to może warto zaprosić kogoś bardziej żywiołowego do "rozruszania" i wciągnięcia tych nieśmiałych do wspólnej zabawy. Należy zadbać, by każdy czuł się swobodnie i na miejscu. Jeśli jakaś osoba zna tylko gospodarza, warto poprosić wcześniej kogoś z przyjaciół, by się tą osobą zaopiekował.
jatuwysiadam
0
jatuwysiadam | 2 lata temu | 438 pkt
Karaoke się dobrze sprawdza na domówkach
elemele
0
elemele | 2 lata temu | 16556 pkt
O, to prawda. Tylko trzeba mieć grę.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.