Jak usunąć historię w komputerze?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Maciek88
0
Maciek88 | 7 lat temu | 4939 pkt
Podstawową kwestią jest sprecyzowanie historię czego chcemy usunąć. Możemy kasować listy ostatnio przeglądanych stron internetowych w przeglądarce, zapis odbytych rozmów w komunikatorach, ostatnio otwierane pliki w systemie Windows i jeszcze wiele innych przykładów można by podać. Do kompleksowego czyszczenia historii przeglądanych witryn, wyszukiwań, usuwania plików cookie i wielu innych można pobrać i zainstalować darmowe programy (np CCleaner). Z kolei komunikatory zwykle pozwalają na kasowanie ręczne rozmów w archiwach, a po odnalezieniu pliku przechowującego, zwykle z rozszerzeniem .dat, możemy skasować je w całości. Inna kwestią jest to, że w przypadku jeżeli kasujemy, aby coś ukryć przed osobą która ma rozeznanie w świecie komputerów i oprogramowania, wyżej wymienione metody mogą okazać się nieskuteczne. Często bowiem pozostają po nich ślady w postaci ukrytych, czy też "zaszytych" głęboko w folderach plików.
asicekk
0
asicekk | 7 lat temu | 8812 pkt
Jeżeli chodzi o usuwanie historii przeglądarki, w przypadku Mozilli wchodzisz w zakładkę "Historia" -> "Wyświetl całą historię" (możesz użyć skrótu Ctrl+Shift+H). Tam ci się wyświetlają wszystkie oglądane strony, które możesz usuwać przyciskiem "Delete". W przypadku Explorera możesz usunąć od razu całą historię kombinacją przycisków Ctrl+Shift+Delete. Możesz też zrobić tak samo jak w Mozilli - Ctrl+Shift+H i usuwasz poszczególne strony.
Lennykable
0
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
W Mozilli jest również taka możliwość, że można wejść na Narzędzia i kliknąć na przedostatnią pozycję "Wyczyść historię przeglądania". W tym momencie usuwają się przeglądane strony internetowe. Przyciski: Ctr+Shift+Delete, wspomniane wyżej.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.