Jak usunąć kamień z baterii?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Ja czyszczę baterie, wanne, umywalki zawsze używając takich specyfików jak Cif lub Cilit. Jeżeli odbywa się to regularnie to nie powinno być większego problemu z kamieniem na baterii. Jeśli ktoś nie jest przekonany, lub u niego się to nie sprawdza można spróbować użyć ocet w koncentracie Essigesenz 20% - poradzi sobie nawet z zalegającym już długo osadem. Można też spróbować wyczyścić baterie zwykłym octem, który każdy ma w domu. W tym celu trzeba nasączyć nim watę i pozostawić ją na zabrudzonych miejscach na ok. 2 godziny, po czym dokładnie spłukać. Komuś, kto nie chce się ciągle użerać z kamieniem, mogę polecić założenie domowej stacji, która oczyszcza wodę z wapnia. Instalacja to koszt ok. 4000 zł a miesięczne opłaty mieszczą się w granicach 15 - 25 zł. Wtedy będziemy mieć w domu miękką wodę i problem kamienia zniknie. I dotyczy to również pralki, zmywarki, czajnika i innych. Myślę, że opłacalna inwestycja, jeżeli tylko ktoś ma to 4000 zł na start.
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Kamień z baterii i innych przedmiotów można usunąć za pomocą kilku sposobów. Na pewno na rynku jest duży wybór chemicznych środków czyszczących, niektórych bardzo silnych jak domestos. Trzeba uważać, by nie uszkodzić przy okazji czyszczenia struktury powłoki baterii itp. Domowym sposobem na czyszczenie jest użycie roztworu wody z octem.
ador
0
ador | 7 lat temu | 20 pkt
Wypróbowałam sama ten produkt, po tym jak ponad rok sama go sprzedawałam... Aso-steinreiniger firmy Schomburg. Przeczytałam instrukcję i ... zaryzykowałam w łazience. Bomba!

Proszę pamiętać: nazwa produktu bez literki "- s" na końcu, bo taki tez istnieje, ale służy do czego innego. Nie niszczy baterii, nawet tych "najtańszych" (przepraszam, jeśli kogoś tym uraziłam, ale sama mam te najzwyklejsze :)). Na muszli klozetowej też znika jak ręką odjął. Walczyłam z kamieniem z 2 lata, więc musiałam zastosować 2 razy. Nie próbowałam na miedzianych czy innych bateriach w wyższej cenie, więc nie wiem, jak się to zachowa, czy nie zniszczy powierzchni. Intensywny zapach, ale szybko się ulatnia. Radzę od razu kupić 2 litry. Pierwszy- na aktualnie istniejący kamień, drugi - do systematycznego stosowania później.
freelicence
0
freelicence | 5 lat temu | 175 pkt
Należy zaopatrzyć się w łagodne środki na bazie kwasu cytrynowego lub amidosulfonowego.

Polecam artykuł, w którym znajduję się lista takich preparatów wraz z instrukcją i zdjęciami przed i po :
http://jak-wyczyscic.pl/2013/02/jak-usunac-kamien-z-baterii-lazienkowej/

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.