Jak utrzymać czystość w mieszkaniu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

aneczka173
1
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Jeśli chodzi o kwestie utrzymania porządku to jest ona dość ważna, szczególnie dla kobiet. Każda z nas chciałaby mieszkać w uprzątniętym mieszkaniu, niekoniecznie poświęcając na jego sprzątanie wiele godzin. Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest systematyczność. Nie zaniedbujmy sprzątania, bo niestety bród gromadzi się z niemożliwą szybkością. Poza tym łatwiej jest czyścić prewencyjnie, niż starać się usunąć stary bród. Co więcej liczmy na pomoc wszystkich domowników. Najmłodsi też powinni mieć pewne drobne obowiązki porządkowe.
0
"szczególnie dla kobiet" ? a potem dziwisz się że spotyka cię sexizm albo inne równouprawnienie. eh – 100

– 5 lat temu

0
Chodziło mi o to, że to właśnie kobiety lubią czystość, a nie że to one powinny ją utrzymywać. Zanim kogoś wyzwiesz, czytaj ze zrozumieniem. – aneczka173

– 4 lata temu

lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Warto regularnie sprzątać, a wtedy na pewno nie będzie nigdy brudno. Poproś wszystkich domowników aby również utrzymywali czystość i sprzątali za sobą. Jeżeli chcemy uniknąć żmudnych i ciężkich 'wielkich porządków', to naprawdę systematyczne sprzątanie jest jedynym, najlepszym wyjściem z sytuacji. Warto też zainwestować w sprzęt dobrej marki (odkurzacz, mop i inne środki do sprzątania) oraz w środki czyszczące renemowanych firm, które oprócz tego, że czyszczą to również pielęgnują sprzątane powierzchnie.
weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Utrzymanie porządku w domu nie wymaga wielkich umiejętności. Wystarczy regularne sprzątanie i nie oszczędzanie na środkach czystości. Najważniejsze to sprzątanie na bieżąco resztek jedzenia czy brudnych naczyń. Jest to ważne, ponieważ psujące się jedzenie zwabia do mieszkania robactwo i gryzonie. Systematyczne porządki pozwalają uniknąć karaluchów czy innych okropnych owadów. Właściwie oprócz codziennego mycia naczyń, wycierania szafek kuchennych i usuwania zanieczyszczeń, reszta nie musi być wykonywana tak często. Raz na jakiś czas należy porządnie umyć podłogi, poodkurzać, pościerać kurze, umyć łazienkę. Takie działania wykonywane regularnie pozwolą na utrzymanie mieszkania w czystości.
Lennykable
0
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
Poza tym warto zadbać o wyrobienie nawyku odkładania rzeczy tam, skąd ją wzięliśmy, mycia naczyń od razu po posiłkach, znalezienie dla każdej nowej rzeczy konkretnego miejsca tylko dla niej. Żmudne, trudne i nudne wyrabianie nawyków, ale na dłuższą metę opłaca się.
turkusowa
0
turkusowa | 4 lata temu | 12974 pkt
Niektórzy wolą iść na łatwiznę i wynająć sprzątaczkę, ale powyższe porady są chyba rzeczywiście dobrą i bardziej ekonomiczną opcją.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.