Jak walczyć z narastającą rutyną w związku?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

ania1988
0
ania1988 | 8 lat temu | 604 pkt
Normalne jest to, że po kilku latach związek się zmienia. Nie musi to być zjawisko negatywne. Namiętność i szaleństwo charakterystyczne dla początków związku zastępuje stabilizacja, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Jest to normalna kolej rzeczy, coraz lepiej się znamy i przyzwyczajamy się do siebie. Często mamy mniejszą ochotę na seks. Jeśli jednak partnerzy dalej potrafią ze sobą rozmawiać, lubią ze sobą spędzać czas to znaczy że wszystko jest w porządku i są na jak najlepszej drodze do zbudowania wspaniałej, trwałej relacji. W długie związki wkrada się jednak rutyna. Warto zadbać o to, żeby pojawiały się między Wami wciąż nowe emocje. Spróbuj zaskoczyć czymś ukochaną osobę. Nie musi to być od razu wycieczka na Majorkę, zróbcie po prostu coś, czego nigdy nie robiliście wspólnie. Może to być wypad na całonocny maraton do kina, na kręgle, na rolki. Można kupić partnerowi prezent bez okazji, a z pewnością nie będzie mógł się doczekać aby odpłacić się tym samym. Pamiętaj również o tym, aby zawsze dbać o wygląd. Zazwyczaj na początku związku, przed każdą randką spędzamy mnóstwo czasu przed lustrem. Kiedy jesteśmy ze sobą długo przestajemy się siebie wstydzić, jednak kiedy chodzimy po domu w dresie i z tłustymi włosami nie zachęcamy do siebie partnera. Sposobów na podsycenie ognia miłości i namiętności jest wiele, ale najważniejsze aby pamiętać o wzajemnym szacunku i uczciwości, bo właśnie to jest podstawą prawdziwego związku.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Na rutynę zazwyczaj jest jedno lekarstwo - zmiana. Po pewnym czasie szalejące hormony w związku wygasają, a namiętność zmienia się właśnie w przywiązanie oraz zaufanie. Jeśli jednak chcemy nieco podsycić ogień w związku, może warto zdecydować się na jakąś zmianę we współżyciu intymnym? Na pewno ciągle warto dbać o siebie i to dotyczy obu stron. Jeśli dawno nie spędzaliście romantycznego wieczoru we dwoje, bo macie dzieci, warto je wysłać na weekend do dziadków, i wykorzystać ten czas na umocnienie związku. Jeśli mieliście wspólną pasję, którą po latach zarzuciliście, może warto do niej powrócić? Ciekawym pomysłem jest też umówienie się na wspólną sesję fotograficzną, ale niestandardową - na przykład w plenerze.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Jest to ciężkie. Ale do zrealizowania. Pierw trzeba się zastanowić, co tą rutynę spowodowało. Może każdy dzień wygląda tak samo? Czasem wystarczy zrobić coś innego, nowego, albo coś, czego się od dawna nie robiło. Na przykład niespodziewana randka. Albo wspólny wyjazd. Można też zacząć razem robić coś nowego. Może to być na przykład zapisanie się na jakiś kurs, np. tańca czy nauki języka obcego.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.