Jak wyglądał i ile ważył pierwszy komputer?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

1 odpowiedź obeznanych

Arkes
0
Arkes | 8 lat temu | 893 pkt
Miano pierwszego komputera do pewnego czasu nie było takie jasne:

Wszystko zaczyna się od maszyny ABC zbudowanej w Iowa State University na wydziale Computer Science przez Johna Vincenta Atanasoffa i Clifforda Berry'ego w latach 1937-42. Krótko później ENIAC został skonstruowany w latach 1943-1945 przez J.P. Eckerta i J.W. Mauchly'ego na Uniwersytecie Pensylwanii w USA na podstawie myśli technicznej ABC.
Według decyzji sądu Komputer ENIAC został uznany za pierwsze urządzenia tego typu na świecie a Atanasoffow jako wynalazce komputera elektronicznego.

Zaprzestano używania ENIAC w 1955. Miał masę ponad 27 ton, zawierał około 18 000 lamp elektronowych i zajmował powierzchnię ok. 140 metrów kwadratowych. Nie posiadał pamięci operacyjnej.

John Vincent Atanasoff 13 listopada 1990 roku z rąk ówczesnego prezydenta G.Bush otrzymał medal "National Medal of Technology"

Wartym przypomnienia jest maszyna Colossus uznana za pierwszy sprawnie działający komputer. Został zbudowany niezależnie od innych maszyn w 1941 roku w brytyjskim ośrodku kryptograficznym Bletchley Park.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.