Jak zaparzyć herbatę?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Herbatę parzy się bardzo prosto. Najbardziej popularna jest herbata w torebkach, której zaparzenie nie wymaga specjalnych nakładów pracy. Wystarczy zalać ją wrzątkiem i odczekać około 5 minut, aby nasyciła się smakiem i aromatem. Po tym czasie można ją spożywać. Herbatę można parzyć również w specjalnych czajniczkach. Temperatura wody i czas parzenia tym sposobem jest zależny od gatunku użytej herbaty. Aby delektować się pysznym smakiem herbaty, powinna być ona parzona przy pomocy wody źródlanej.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Według niektórych osób parzenie herbaty to rytuał. W dzisiejszych czasach jednak ta czynność została sprowadzona do zwykłego zalania torebki z herbatą, wrzątkiem. Jeśli jednak chcesz się napić dobrej i aromatycznej herbaty, kup earl grey i zaparz ją w czajniczku. Odczekaj chwilę, i dopiero po jakimś czasie odsącz fusy, albo wyjmij torebkę.
Madziulka
0
Madziulka | 7 lat temu | 48593 pkt
Mój sposób na parzenie herbaty (dodać muszę, ze pije zwinięte suszone liście zielonej herbaty). W niektórych poradnikach pisze, ze powinno się ją parzyć w 75-85 °C przez ok. 1–2 minuty i parzyć przez ok 3 razy. Ja szczerze pisząc nie czekam aż się woda w czajniku na całego zagotuje, jeszcze przed "zagwizdaniem" gwizdka wyłączam czajnik i czekam jeszcze z 2minuty aż się ustoi. Dopiero potem zalewam dzbanek, parząc ja od 2 do 5 minut.
agaha
0
agaha | 6 lat temu | 36542 pkt
Zaparzenie herbaty jest bardzo łatwą czynnością. Sposób i czas parzenia herbaty podany jest na każdym opakowaniu. Jeżeli jest to herbata sypana powinna parzyć sie około 5 minut. W torebkach około 3 minut. jednak wszystko zależy od tego czy lubi się mocno czy słabą herbatę. Ja jestem miłośnikiem dobrze zaparzonej herbaty dlatego w przypadku herbat w torebkach 3 minuty świetnie sie dla mnie sprawdza.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.