Jak zostać honorowym dawcą krwi?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Locustus
0
Locustus | 8 lat temu | 490 pkt
Aby zostać honorowym dawcą krwi należy zgłosić się do najbliższej stacji krwiodawstwa i oddać krem. Już jednorazowe oddanie krwi wpisuje dawcę na listę honorowych krwiodawców. Aby oddać krew należy spełniać szereg wymagań zdrowotnych i być pełnoletnim. W stacji krwiodawstwa potencjalny dawca przechodzi podstawowe badanie krwi, wywiad i badanie lekarskie oraz odpowiada na pytania z ankiety. Po spełnieniu wymogów zostaje skierowany do sali, w której pobierana jest od niego krew, osocze lub płytki krwi. W zamian otrzymuje ekwiwalent energetyczny (zazwyczaj są to czekolady), dodatkowo można otrzymać dwa bilety komunikacji miejskiej (co ma wynagrodzić koszt poniesiony na dojazd do centrum krwiodawstwa) oraz zwolnienie na ten dzień z pracy.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Należy oddać krew w centrum krwiodawstwa. Jednak nie każdy może zostać honorowym dawcą krwi. Musi to być osoba zdrowa, która może oddać krew. Dlatego przed oddaniem krwi jest wykonywane szereg badań, by sprawdzić, czy osoba może oddawać krew.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Bezwzględny zakaz oddawania krwi mają osoby z WZW typu B i C oraz zarażone wirusem HIV. Ponadto, osoba przed oddaniem krwi powinna zjeść lekkostrawny posiłek, porządnie się napić, być wypoczęta i zdrowa, nie zażywać leków przez jakiś czas przed oddawaniem krwi i nie mieć kontaktów z osobami chorymi. Obowiązują również ograniczenia wagowe (bodajże 50 kg). Jest więcej ograniczeń dla kobiet - mogą oddawać krew w czasie między 3 dni po okresie a 3 dniami przed. Nie mogą również być w ciąży. Zanim się odda krew, warto sprawdzić, czy na pewno wszystko jest w porządku. Ostatnim razem kiedy oddawałam krew, nie zdawałam sobie sprawy, że miałam anemię. Po oddaniu straciłam przytomność i zabrało mnie pogotowie. Tak więc trzeba uważać.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.