Jak zrobić blog kulinarn?

Jak zrobić blog z przepisami do gotowania
ewapro14
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
0
lady-margot | 6 lat temu | 77201 pkt
Założenie bloga jest bardzo proste, niekonieczna jest znajomość html'a ani nawet podstaw tworzenia stron w sieci. Na początek trzeba wybrać jedną z wielu stron, które założenie takiego bloga umożliwiają. Osobiście polecam platformę http://blogspot.com/ Jeżeli wybierzemy już odpowiednie miejsce trzeba zarejestrować i zalogować się na stronie. Dalej już zakładamy bloga i wybieramy jego nazwę oraz tytuł. Często jest tak, że można wybrać kategorię tematyczną w zależności od tego o czym chcesz pisać, wtedy wybierz odpowiednią np. Kuchnia czy Kulinaria. Kolejnym etapem będzie stworzenie szaty graficznej - wybranie lub wprowadzenie własnego szablonu, ustawienie parametrów: czcionek, kolorów, sposobu zapisu notek, komentarzy, wstawianie dodatkowych opcji, takich jak np. licznik odwiedzin, kalendarz, linki itp. Potem pozostaje już tylko zabrać się do pisania. Zamieszczaj ulubione przepisy, dodawaj zdjęcia potraw i blog kulinarny będzie gotowy.
elemele
0
elemele | 3 lata temu | 16556 pkt
Aby rozpocząć prowadzenie bloga wystarczy założyć konto na serwisie typu blogspot czy wordpress. Należy pamiętać, aby dodawać zdjęcia swojego autorstwa lub źródła skąd pochodzą. To samo dotyczy przepisów.
turkusowa
0
turkusowa | 3 lata temu | 12974 pkt
Bardzo łatwo można założyć bloga na wyżej wymienionych serwisach. Większym wyzwaniem jest jednak zdobycie czytelników. Warto być systematycznym, wrzucać ładne zdjęcia i dobrze opisywać przygotowane potrawy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.