Jak zrobić lampiony na roraty?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

semper fidelis
0
semper fidelis | 8 lat temu | 180 pkt
Najprostrzym sposobem na wykonanie domowego lampionu jest sklejenie np. bloku techniczego tak aby tworzył coś w rodzaju kostki (lub prostopadlościanu) bez górnej częsci ( tam bedzie uciekać ciepło) od dołu robimy dziure na świece, a po bokach wycinamy sobie jakieś kształty i obklejamy dziurę bibuła, która z racji tego że jest cienka będzie przepuszczać znaczna ilość światła.
mysiogon
0
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Jeśli nie chcemy mieć lampionu jak wszyscy (głównie tanie latarenki z Ikei) polecam banalnie prosty lampion domowej roboty. Potrzebne będą cienki drucik do kupienia w sklepach z artykułami budowniczymi, duży szklany słoik, świeczka oraz farby do szkła do kupienia w sklepach plastycznych, w opakowaniach pojedynczych lub w kompletach (koszt ok. 5-10 zł). Drucik obwiązujemy wokół szyjki słoika, formujemy go na kształt rączki. Warto zrobić dość długą rączkę, inaczej światło świeczki może nas zbyt ogrzewać. Słoik dekorujemy farbami do szkła. Najlepiej sprawdzają się duże, geometryczne płaszczyzny, np. szerokie paski, trójkąty. Słoik należy zostawić na kilka godzin do wyschnięcia, potem jest już gotowy do użytku.
anneau
0
anneau | 8 lat temu | 1227 pkt
Kiedy byłam w podstawówce robiliśmy lampiony z tekturki i bibułki. Znając zasady rysowania siatki prostopadłościanu każdy skonstruuje bez problemu przestrzenną bryłę, którą po sklejeniu ozdabia się bibułką nacinając brzegi w paseczki. W ściankach ładnie prezentują się witrażyki- nożykiem wycinamy różne wzorki i te "okienka" zaklejamy kolorową bibułką lub barwną folią. Do środka wkłada się gotowy znicz z wieczkiem, który nie grozi zapaleniem. Taki znicz również można użyć bezpośrednio- czyli po prostu malując go farbkami do szkła.
Jako lampion także posłuży pudełko po jogurcie- wycina się dno i mocuje latarkę. Kubeczek trzeba ładnie przyozdobić, ścianki powycinać i zakleić kolorowymi foliami.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.