Jak zrobić pasemka na folii?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Pasemka na folii najlepiej wykonać w salonie fryzjerskim, lub poprosić o to osobę która się na tym zna. Do pasemek na folii porost dzielimy na krzyż, lub na sekcje na których wygodnie nam pracować. Warstwowo wybieramy pasma na których wykonamy pasemka i szydełkujemy je plastikowym grzebieniem szpikulcem. Przeszydełkowane włosy nakładamy na folię, smarujemy rozjaśniaczem czy farbą i zawijamy na grzebieniu. Na kolejnej warstwie nie wykonujemy pasemek, na trzeciej już tak, powtarzając tę samą czynność. Pasemka są czasochłonne, często zanim skończymy je robić na całej głowie, tył jest już nieco rozjaśniony. Dlatego ten zabieg wymaga dużej wprawy i umiejętnośći.
aneczka173
0
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Najczęstszym sposobem robienia sobie pasemek na włosach jest właśnie użycie folii. Może to być zwykła folia spożywcza. Osobiście polecam robienie tego w salonie fryzjerskim, ewentualnie przez znajomą, nigdy samej. Pasemka takie robi się nie tak trudno. Na początku obrywamy spory kawałek folii. Wydzielamy odpowiednie pasmo włosów. Kładziemy je na folię, podkładając ją pod ten kosmyk, na inne włosy. Wcześniej rozrobioną farbą smarujemy pasemko i zawijamy je folią dość szczelnie. Tak robimy ze wszystkimi pasmami włosów, jakie chcemy zafarbować.
agaha
0
agaha | 5 lat temu | 36542 pkt
Samemu nie radzę sobie robić w ten sposób pasemek gdyż jest to dość trudne. Generalnie potrzebne są sreberka dość dużo, mogą być podłużne. Wybieramy pasemko pod które podkładamy folie i nakładamy farbę po czym folie zwijamy. I tak z każdym pasemkiem.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.