Jaką pralkę warto kupić?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Madziulka
1
Madziulka | 6 lat temu | 48593 pkt
Wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na to ile wody pobiera podczas jednego prania. Nie jest to przecież bez znaczenia przy dzisiejszych cenach wody. Niektóre firmy oferują już programy szybkiego prania, np. 15, 20 czy 30 minutowego, dzięki czemu można szybko przeprać lekko zabrudzone rzeczy nie zużywając przy tym zbyt dużej ilosci wody. Dodatkowo, należy dowiedzieć się jaka jest ładowność pralki, czyli ile kilogramów prania dopuszcza producent. Im więcej, tym lepiej.
Ciekawym rozwiązaniem w niektórych pralkach jest funkcja “prasowania”, która przeznaczona jest do odzieży bardzo delikatnej. Po wyciągnięciu ubrań nie są one tak bardzo wymięte, co sprzyja prasowaniu. Innym przydatnym programem jest “pranie dziecięce”, dzięki czemu poprzez wysoką temperaturę oraz dodatkowe płukania detergent jest dokładniej usuwany i przez to minimalizuje się ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry dzieci. Kolejnym pomysłowym programem oferowanym przez producentów jest “pranie wełny”, gdzie pralka wykonuje namaczanie i delikatne obroty w celu ochrony włókien przed zniekształceniem. Spotkać można nawet pralki z opcją “prania butów”, która pozwala wyczyścić np. buty sportowe bez ich niszczenia. Tak więc widzimy, że producenci prześcigają się w oferowanych programach, ale to my musimy wiedzieć czego tak naprawdę od nowej pralki oczekujemy.
Szukając odpowiedniej dla siebie pralki trzeba zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia w którym będzie stała. W mniejszych mieszkaniach pralki zazwyczaj umieszczane są w łazience, dlatego też coraz częściej producenci oferują płytsze pralki, które oszczędzają miejsce. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, czy pralka jest ładowana z przodu czy z góry. Poręczniejsze jest ładowanie z przodu, ponieważ wtedy wierzch pralki może posłużyć jako dodatkowy blat, na którym można coś postawić. W wąskich łazienkach, jednakże, lepiej sprawdza się pralka ładowana od góry. Wybór więc zależy od różnych czynników.
Niezwykle istotne przy wyborze pralki jest to, czy w naszym rejonie zamieszkania znajduje się serwis. Pamietać należy o tym, że każdemu producentowi mogą przytrafić się mniejsze lub większe usterki – świadczą o tym wypowiedzi internautów na forach internetowych. Warto również zadbać o gwarancję – im dłuższa tym lepsza. Mamy wtedy pewność, że jeśli coś się stanie po roku czy później, to serwis w miarę szybko do nas dotrze i bez dodatkowych opłat wymieni wadliwą część.
Tak więc, wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na powyższe wskazówki, żeby po zakupie nie żałować, że nie wybrało się innej. Wskazane jest zapoznanie się z rankingiem popularności, taki zakup to niemały wydatek i każdy chce, aby jego pralka służyła mu jak najdłużej. Nie sugerujmy się markami, bo jednym służą lepiej, drugim służą gorzej. Wybierzmy pralkę o najoptymalniejszych parametrach, istotnych dla nas funkcjach i dobrej sieci serwisowej, a będziemy spać spokojnie.
klif
0
klif | 5 lat temu | 847 pkt
Bardzo cenne uwagi.
Mama z klasa
0
Mama z klasa | 20 mies. temu | 807 pkt
Temat niezwykle aktualny, przynajmniej dla mnie - czeka mnie zakup nowej pralki. Kompletnie nie umiem się zdecydować, ale po lekturze powyższych porad pewnie będzie mi trochę łatwiej, dzięki!
tajga
0
tajga | 20 mies. temu | 5500 pkt
A to prawda. Wybór pralki to nie jest łatwe zadanie. Zwłaszcza, że na rynku jest ich bardzo duży wybór. Poza tym - to dość awaryjne urządzenia. Na szczęście tutaj: https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/czesci-do-pralek-whirlpool,g60143.html można dostać wszystko, co niezbędne przy naprawie pralek. Sprawdźcie!

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.