Jaką rolę w życiu człowieka odgrywają seriale telewizyjne?

mirekg42
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

jadzka21
1
jadzka21 | 8 lat temu | 1840 pkt
Oglądając seriale telewizyjne najczęściej chcemy się oderwać chociaż na chwilę od codziennego życia. Ciekawe i kolorowe życie bohaterów pozwala zapomnieć o szarości naszego życia i problemach. Zatem, czas spędzony przed telewizorem jest formą relaksu, odpoczynku od codzienności.
Goszka
1
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Czasem też serial staje się wskazówką, jak rozwiązać własne problemy życiowe. Niektórzy stosują go jako formę ucieczki od własnych problemów. Przekonują samych siebie, że inni mogą mieć gorzej - powołując się na wymyślonych bohaterów i ich perypetie. Czasem też podbudowują się w ten sposób psychicznie.
Lennykable
1
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
Seriale dostarczają rozrywki i wskazówek, jak postępować. Odgrywają często rolę wychowawczą - w niektórych widzimy siebie w krzywym zwierciadle, w innych widzimy ludzi takich, jacy sami chcielibyśmy być. Patrząc na bohatera filmowego, realny człowiek czasem zastanowi się nad swoim postępowaniem i może nawet nieco je poprawi. Poza tym seriale odgrywają też rolę edukacyjną. W wielu serialach poruszane są aktualne problemy, np. chorób, ochrony przed złodziejami itd., dzięki czemu mniej wykształcona część społeczeństwa dostaje dostęp do cennych informacji.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
To zależy od człowieka. Każdy jest indywidualnością i dla każdego seriale mają inne znaczenie. Są ludzie, dla których seriale nie mają żadnego znaczenia lub wręcz są dla nich denerwujące - do tej grupy możemy zaliczyć np. faceta, który chce oglądnąć ważny dla niego mecz ale pilot przejęła jego kobieta. I ona należy być może do kolejnej grupy ludzi, dla których seriale to forma relaksu po dniu w pracy i wiążą się oni z bohaterami emocjonalnie. Jest masa osób dla, których serial to poprostu sposób na życie - dzięki niemu zarabiają pieniądze np. reżyserzy czy aktorzy. Nie sposób jednak zaszufladkować każdego do odpowiedniej grupy, bo na każdego z nas z osobna serial ma całkiem inny wpływ.
monikaaga
0
monikaaga | 8 lat temu | 95 pkt
Większość ludzi utożsamia się z bohaterem serialu, porównuje różne sytuacje ze swojego życia, niekiedy do tego stopnia, że we własnym życiu postępuje tak jak bohater serialu. Seriale na tyle interesuję, że stają się wręcz nieodłacznym elementem codziennego zycia. Pozwalają na chwilę zapomnieć o własnych problemach, a zająć się problemami bohaterów.
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
W życiu może, jako takie seriale odgrywają niezbyt dużą rolę. Przekazują nam natomiast jakąś treść, bardziej lub mniej wartościową, czyli - dostarczają nam wiedzy, ale także ćwiczą naszą pamięć. Żeby móc oglądać serial, trzeba PAMIĘTAĆ jego: treść - i to co do fragmentu /inaczej oglądanie filmu straci sens/, bohaterów - ich imiona, wygląd, czasami nawet życiorysy. Tak więc, pod względem psychologicznym, seriale mają na nas zbawienny wpływ, podobnie jak krzyżówki czy teleturnieje wiedzowe.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Niestety w życiu niektórych ludzi seriale telewizyjne odgrywają zbyt dużą rolę. Zazwyczaj jest tak w przypadku osób samotnych, które mają mało rozrywek w swoim życiu, lub jest ono dość nudne. Oczywiście nie ma nic złego w oglądaniu seriali. Większość z nich jest na prawdę ciekawa, dlatego nie zamierzam nikogo zniechęcać. Jednak bardzo ważnym jest, aby umieć oddzielić fikcję od naszego życia. Oglądajmy seriale, żeby się rozerwać, odstresować, ale nie przywiązujmy zbytniej wagi do nich. Skoncentrujmy się na tym co dzieje się w naszym życiu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.