Jaką technikę obrać przy robieniu kresek eyelinerem?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

varmiann
1
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Ja mam zawsze problem, z dokładnym i ładnym malowaniem oczu eyelinerem, kredką jeszcze jakoś idzie, ale też nie jest to perfekcyjny makijaż. niestety nie wyobrażam sobie swoich oczu bez tego dodatku. Zastanawiam się na makijażem permanentnym oczu - chciałabym takie kreski w linii rzęs. Zwłaszcza, że teraz znalazłam promocję ->http://instytut-urody.com/cennik__makijaz_permanentny.html Czy któraś z Was robiła może taki zabieg?
Malgorzata
0
Malgorzata | 8 lat temu | 395 pkt
Gdy nie masz wprawy w rysowaniu kresek eyelinerem na początku czarną kredką do oczu wzdłuż górnej powieki zrób punkciki, a następnie połącz je eyelinerem jednym pociągnięciem. Kreska wyjdzie równa, prosta i takie załamanie na powiece jakie Ty zechcesz.
Akka
0
Akka | 8 lat temu | 112 pkt
Najlepiej jak najczęściej ćwiczyć robienie kresek, z czasem nasze ruchy staną się pewniejsze. Na początek polecałabym kupić eyeliner w pisaku bądź ze sztywną końcówką. Pociągnięcie najlepiej robić szybkim, zdecydowanym ruchem, dzięki czemu ręka nie zdąży "zadrżeć". Najlepiej też mieć w pogotowiu patyczki kosmetyczne, którymi w razie niepowodzenia zetrzemy miejsca pomalowane nieprecyzyjnie. Jeżeli jednak mimo ćwiczeń kreska nam nie wychodzi, łatwiejsza do opanowania będzie czarna kredka do oczu, bądź czarny cień. Kredkę możemy rozmazywać, dzięki czemu uzyskamy bardziej naturalny efekt. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na cień, musimy wyposażyć się w pacynkę o cienkiej i grubej końcówce. Grubszą końcówką nakładamy matowy beżowy cień lub bazę na całej powiece, aby makijaż był trwalszy. Później cieńszą końcówką obwodzimy oko. Jeżeli zdecydujemy się też zrobić kreskę w ten sposób na dolę, to powinna sięgać ona od zewnątrz do połowy oka, i przy końcu być roztarta.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Trzeba ćwiczyć, malowanie kresek eyelinerem wcale nie jest takie trudne. Na początku może być gorzej z powodu drżenia ręki, ale nad tym można zapanować, malując kreskę zdecydowanym, szybkim ruchem. Niedociągnięcia zawsze można zmyć. A po kilku razach robienia takiego makijażu dochodzi się do wprawy.
Varmiann ja osobiście nie robiłam takiego makijażu, ale ma go moja koleżanka. Robiła w Nowym Sączu i zapłaciła niecałe 400 złotych za kreski na górnej powiece - eyeliner. Przez dwa tygonie miała małą opuchliznę, wyglądało to jak jakieś małe parówki na powiekach, ale zeszło i jest zadowolona. Myślę, że jeżeli wykonujesz taki makijaż codziennie to opłaca się zrobić pernamentny.
asicekk
0
asicekk | 6 lat temu | 8812 pkt
Ja na początku miałam bardzo duże problemy z nauczeniem się malowania oczu eye-linerem, ale szybko doszłam do wprawy. Na początku starałam się pomalować obie powieki równą linią, a jeżeli mi się to nie udało, przecierałam oczy płatkiem kosmetycznym. Zostawał wtedy bardzo cieniutki obrys oczu. Malowałam wtedy rzęsy tuszem i gotowe. Po jakimś czasie kreska udawała się coraz lepiej.
Mirana
0
Mirana | 5 lat temu | 2637 pkt
Każdy ma swoją własną technikę i sama musisz znaleźć taką, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Pooglądaj sobie filmiki na youtube i wypróbuj kilka sposobów.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.