Jaki jest stereotypowy obraz Niemca?

szabu
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

XkahaX
0
XkahaX | 7 lat temu | 4996 pkt
Niemiec to nasz sąsiad, dlatego też w naszej kulturze wykształcił się bardzo wyraźny jego stereotyp. Jest on oczywiście negatywny, gdyż zaszłości historyczne powodują nasze negatywne podejście do Niemców. Niemiec jest więc nadmiernym służbistą, z chorobliwą manią porządku i punktualności, żywi się swoimi wurstami, które zapija piwem,nazywa się Hans lub Helmut (czasem też Sztefan). Obowiązkowo jest bardzo brzydki, a co brzydszy Niemiec okazuje się kobietą. Stereotyp Niemca najbarwniej pojawia się w dowcipach;)
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Stereotypowy Niemiec to ponad miarę porządny i punktualny człowiek. Pogląd ten wykształcił się, gdyż w Jugendhitler panowała solidna musztra. Polacy na skutek wspólnej negatywnej historii czują do tych sąsiadów niechęć. Takim typowym Niemcem jest Bawarczyk, z dużym brzuchem, brodą, w ogrodniczkach i w zielonym kapeluszu.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
W Polsce wykształcił się dość negatywny obraz naszego zachodniego sąsiada. Wszystkiemu winne są zaszłości historyczne, które działają na niekorzyść Niemców. Pamięć głównie o II wojnie światowej źle wpływa na sposób postrzegania naszych sąsiadów przez większość Polaków. Stereotypowy Niemiec jest skąpy, punktualny, nudny. Posiada ładny samochów, ale brzydką żonę. Co do kobiet to pogląd na temat Niemek jest chyba bardziej negatywny niż do płci męskiej. Polacy bardzo wyśmiewają ich urodę.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.