Jaki prezent dać na chrzciny?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

ania1988
0
ania1988 | 8 lat temu | 604 pkt
Prezent z okazji chrzcin powinien mieć charakter symboliczny. Jego zadaniem jest przypominanie dziecku o tym wydarzeniu wiele lat później. Może to być na przykład srebrna łyżeczka z wygrawerowaną datą i imieniem dziecka. Często daje się też dziecku prezenty, które mają mu zapewnić szczęście w życiu, na przykład róg obfitości,figurka słonika lub inne symbole szczęścia i pomyślności.
andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Fajnym i niedrogim prezentem na tę okoliczność jest album do zdjęć. Jednak nie mam na myśli zwyczajnego albumu, tylko raczej taką specjalną książeczkę w której poza zamieszczaniem zdjęć zapisuje się jeszcze najważniejsze wydarzenia w życiu dziecka. Jest to swego rodzaju jakby taki pamiętnik, gdzie jest miejsce do uzupełnienia na np. pierwsze słowo, ulubioną kołysankę, moment stawiania pierwszych kroków.
marcysia88
0
marcysia88 | 8 lat temu | 100 pkt
Najpopularniejszym prezentem z okazji chrzcin są złote łańcuszki i medaliki,a także złote łyżeczki z wygrawerowanym imieniem dziecka. Innym symbolicznym prezentem może być też album na fotografie z chrztu i okresu niemowlęctwa. Czasem jednak dobrze jest kupić dziecku coś praktycznego, jak np. fotelik do karmienia, wózek spacerowy, w zależności od potrzeb. A do tego dodatkowo symbolicznie ofiarować pamiątkę z chrztu - kartkę lub pamiętnik.
IFF
0
IFF | 8 lat temu | 340 pkt
Jeżeli nie zarabiasz dużo pieniędzy a chcesz zrobić coś naprawdę oryginalnego to polecam wykonanie pamiątkowej skrzyni. Drewnianą skrzynie można kupić w sklepach papierniczych lub w sklepach dekoracyjnych lub zamówić u stolarza. Pomalować ją można farbami (specjalne do drewna). Namaluj co chcesz, jeżeli jest to dziewczynka może być to motyw kwiatowy, jeżeli chłopak to samochodzik. Rodzice malucha będą wkładać tam wszystkie pamiątki z chrztu, a jak brzdąc dorośnie to sam będzie tam wkładał cenne dla niego rzeczy. Na skrzyni można wypisać datę urodzin i imię dziecka.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Prezent, który dajemy na chrzciny powinien być dla niemowlaczka pamiątką kiedy dorośnie. Wszystko też zależy od tego kim jesteśmy dla malucha. Ja jako Matka Chrzestna czułam się w obowiązku aby małemu dać coś wyjątkowego. Postawiałam na złoty łańcuszek z zawieszką z pierwszą literką jego imienia. Oprócz tego kupiłam album pamiątkowy od narodzin do 1 roku, w którym mama mogła zapisywać i obrazować wszystkie wydarzenia: pierwszy krok, pierwsze słowo, pierwszy uśmiech, zdjęcia itp itd. Poza takimi prezentami, które dzicku przysłużą i będą dla niego pamiątką można dorzucić w kopercie coś dla rodziców 'na pieluchy'. Taki podobno panuje zwyczaj. Jeśli nie jest się rodzicem chrzestnym to myślę, że wystarczą drobniejsze pamiątki i upominki. Mogą to być ubranka, zabawki a jeśli ktoś nie ma na tyle pieniędzy to wystarczy ładna kartka ze szczerymi życzeniami.
anemone
0
anemone | 4 lata temu | 100 pkt
zalezy od relacji. Albo coś pamiątkowego, albo coś przydatnego. (:
Łańcuszki są ok, można dać voucher na sesję foto. Z zabawek to coś przydatnego np. my daliśmy misia termoforka żelowego (mr b). To i zabawka i coś pożytecznego, coś co rozwija.
bunny1990
0
bunny1990 | 4 lata temu | 150 pkt
U mnie w rodzinie daje się pieniądze... Plus np. jakąś książeczkę, kartkę z życzeniami albo figurkę aniołka.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.