Jakie dla Polaka są możliwości dostania się na studia za Oceanem- Stany Zjednoczone lub Kanada?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Anton
0
Anton | 7 lat temu | 305 pkt
Duże. Na niejedne uniwersytety za granicą można dostać się łatwiej niż na te w Polsce. Matura polska nie jest przeszkodą. Należy jednak zdać odpowiednie testy językowe. Warto też się zastanowić, czy naprawdę lepiej studiować dany kierunek za oceanem niż w kraju.
mirekg42
0
mirekg42 | 7 lat temu | 1427 pkt
Możliwości są duże. Najlpiej jest zdać maturę międzynarodową oczywiście z jak najlepszym wynikiem. Jeżeli chcemy do USA lub Kanady najlepiej zdawać maturę w języku angielskim, wtedy jesteśmy tak samo rozpatrywani jak inni studenci, którzy ubiegają się o przyjęcie na daną uczelnię za oceanem. Jeżeli uzyskamy stypendium to warto tam studiować, jeżeli nie, to raczej są to studia dla bogatych, w USA i Kanadzie są bardzo drogie uczelnie nawet te, które w Polsce jeszcze są bezpłatne czyli dzienne państwowe.
natalia001-90
0
natalia001-90 | 7 lat temu | 285 pkt
Jeżeli zdasz maturę w języku angileskim z dobrym wynikiem nie będzie żadnego problemu z dostaniem się na takie studia. Natomiast jeżeli się to nie uda nie nalezy tracić nadziei, ponieważ na polskich uczelniach są takie programy jak np. Erasmus i studenci mogą wyjechać za granicę do wybranego kraju i tam studiować przez rok ten sam kierunek co w polsce tylko w języku zazwyczaj angielskim.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.