Jakie filmy powstały na podstawie książek Pratchetta?

jeaden_456
zapytał 5 lat temu

oceń

1 odpowiedź obeznanych

Madziulka
0
Madziulka | 5 lat temu | 48593 pkt
Na podstawie powieści Johnny i zmarli powstał serial telewizyjny dla ITV w 1995. W styczniu 2006 BBC stworzył trzyczęściową adaptację książki Johnny i bomba.
Dwuczęściowy film Wiedźmikołaj nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule, w którym wystąpili m.in. David Jason i Ian Richardson (a także, jako statysta, sam pisarz) po raz pierwszy został nadany przed świętami Bożego Narodzenia, 17 i 18 grudnia 2006 na kanale Sky One. Pratchett był przeciwny filmom z żywymi aktorami osadzonymi w Świecie Dysku po negatywnych doświadczeniach z reżyserami z Hollywood. Zmienił swoje zdanie, gdy zobaczył, że reżyser Vadim Jean i producent Rod Brown byli bardzo entuzjastyczni i chętni do współpracy. Również dwuczęściowy Kolor magii (będący w istocie połączeniem powieści Kolor magii i Blask fantastyczny) zostały wyemitowane na Wielkanoc (23 i 24 marca) 2008 roku, także przez Sky One. W rolach głównych wystąpili David Jason jako Rincewind i Sean Astin jako Dwukwiat. W maju 2010 odbyła się w Sky One premiera ekranizacji Going Postal (Piekła pocztowego).
Trylogia Nomów została zekranizowana jako seria filmów animowanych przez Cosgrove Hall Films dla Thames Television. Trzy wiedźmy i Muzyka duszy także zostały zanimowane przez Cosgrove Hall Films dla Channel 4 w 1996. Na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta Wolni Ciut Ludzie ma zostać nakręcony film w reżyserii Sama Raimi; planowa data wejścia na ekrany to 2013.
31 maja 2010 odbyła się premiera światowa filmu Piekło Pocztowe (Going Postal) na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta pod tym samym tytułem.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.