Jakie kolory ma tęcza?

weriontu
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

anca
1
anca | 6 lat temu | 2934 pkt
Tęcze pojawiające się na niebie mają najczesciej lekko widoczne paski w kolorach- fioletowym, niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Zawsze występują one obok siebie w takiej kolejności. Niektórzy nie dostrzegają jednak całej gamy tych barw, gdyż tęcze bywają czasmi rozmyte i niewyraźne.
xsara
0
xsara | 6 lat temu | 457 pkt
Tęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne.Najczęściej występuje po opadach deszczu i nagłym pojawieniu się słońca. Ma kształt łuku.
Tradycyjnie kolory tęczy występują w pewnej kolejności:
czerwony( zewnętrzna część łuku), pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski,indygo, fiolet(wewnętrzna część łuku)
lady-margot
0
lady-margot | 6 lat temu | 77201 pkt
Tęcza to zjawisko optyczne w atmosferze ziemskiej mające postać jasnego łuku o barwach widma światła białego, po stronie wewnętrznej czerwonej, po wewnętrznej - fioletowej. Powstaje wskutek załamania, rozszczepienia i całkowitego odbicia promieni świetlnych przez krople wody. Często oprócz łuku głównego pojawia się słabszy łuk wtórny o odwrotnym układzie barw (na zew. - fioletowy, wew. czerwony). Natężenie, szerokość i czystość pozostałych barw tęczy (jest ich cała gama, jednak te, które można najczęściej wyszczególnić to niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy) są zależne od rozmiaru kropel.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.