Jakie kolory ścian komponują się z dębowymi meblami?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Wszystko zależy od tego, w jakiej aranżacji utrzymane są pomieszczenia. Jeśli jest to styl rustykalny, warto postawić na ciepłe, ciemniejsze barwy - brązy, czerwienie, jednak również szarości czy fiolety mogą się sprawdzić. W stylu śródziemnomorskim (np. toskańskim) meble z dębiny mogą się świetnie komponować z jasnymi, słonecznymi kolorami: żółciami, pomarańczami, złotem. Z kolei przy stylu afrykańskim można zastosować kolory ziemi - brązy i beże, odcienie żółtego. Obecnie modna jest odwaga w aranżacji kolorystycznej, jednak należy pamiętać, że ważną rolę odgrywa tutaj przeznaczenie pomieszczenia (np. w sypialni czerwień może być dla wielu osób zbyt ostra), jego oświetlenie (optyczne zmniejszanie lub powiększanie pomieszczenia), rodzaj podłogi, usytuowanie. Aranżując wnętrza należy brać pod uwagę wszystkie te czynniki.
Dagmara22
0
Dagmara22 | 8 lat temu | 522 pkt
Dębowe meble są bardzo piękne. Dodają uroku i wykwintności pomieszczeniom, w których się znajdują. Należy jednak uważać, gdyż zły dobór koloru ścian, tak jak i nieodpowiednie rozmieszczenie mebli mogą sprawić, że nasz wymarzony salon stanie się ponury i przytłaczający.
Jeśli urządzamy nasz dom dębowymi meblami i chcemy, aby sprawiał wrażenie przytulnego, powinniśmy wybierać farby o ciepłych, słonecznych kolorach (jak wszelkie odcienie żółci, pomarańczy, bordo), bądź farby o kolorach zimnych, ale intensywnych (tu z kolei mamy do wyboru szeroką gamę barw, od zieleni i niebieskiego począwszy, aż po różne odcienie fioletu). Osobiście odradzałabym stosowania bieli oraz wszelkich szarości, gdyż w połączeniu z dębowymi meblami mogą sprawić, iż nasze mieszkanie stanie się smutne i mało atrakcyjne.
aneczka173
0
aneczka173 | 8 lat temu | 100735 pkt
Do dębowych ścian bardzo pasują jasne ściany. Meble tego koloru są bardzo ładne, ale w połączeniu z nieodpowiednią aranżacją wnętrza mogą przyprawiać o ponury nastrój. Ja osobiście wybrałabym ściany w kolorze jasnej zieleni, beżu, pomarańczu, czy szarości. Wtedy możemy poeksperymentować z dodatkami. Mogą być w podobnym kolorze, tylko jaśniejszym odcieniu co meble, ale nie muszą. Jasne dodatki z ciemnymi wstawkami będą pasować najbardziej.
elemele
0
elemele | 20 mies. temu | 16706 pkt
Myślę, że jasne kolory będą najlepsze. Wtedy na pewno pokój nie będzie wyglądać przytłaczająco.
tajga
0
tajga | 20 mies. temu | 5975 pkt
Z dębowymi zarówno zimne, jak i ciepłe odcienie. Tylko nie "żywe' kolory.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.