Jakie pozycje seksualne preferują kobiety?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
1
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Trudno uogólniać, gdyż preferencje odnośnie pozycji seksualnych są tak różne, jak różne są gusta czy potrzeby każdej osoby. Wpływ na preferowanie takich, a nie innych pozycji mają różne czynniki. Przykładowo temperament i nastawienie do seksu, a więc kobiety o bardziej tradycyjnym podejściu do seksu mogą nie uznawać zbyt wyuzdanych ich zdaniem pozycji. Innym czynnikiem może być akceptacja własnego ciała/kompleksy - kobieta zakompleksiona może nie preferować pozycji, w których wg niej widać mankamenty urody, np. na jeźdźca. Daje - budowa narządów płciowych własnych i partnera - jeśli kobieta ma kompleksy na punkcie wyglądu swoich stref intymnych może nie lubić pozycji 69, jeśli zaś partner jest "dobrze wyposażony" może nie przepadać za pozycjami umożliwiającymi głęboką penetrację, która sprawia jej ból. Ponadto w niektórych pozycjach seks może danej kobiecie sprawiać więcej przyjemności, niż w innych, stąd takie pozycje będą preferowane.
AbreLosOjoss
0
AbreLosOjoss | 8 lat temu | 232 pkt
To prawda, trudno wypowiadać się za inne osoby i uogólniać, zwłaszcza, że w obecnych czasach znaczna część kobiet jest zapracowana, zmęczona i zestresowana, co prowadzi do tego, że w łóżku nie koncentruje się na przyjemności, lecz na obowiązkach, które ma na głowie. Prowadzi to niestety do braku satysfakcji z seksu, która często odbija się na partnerze. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to co kobieta preferuje w łóżku, ponieważ zależy to od charakteru i w znacznym stopniu od pewności siebie. Nie jest też regułą, że kobieta energiczna i ambitna preferuje dziki seks w publicznym miejscu, a spokojna i podległa ukochanemu woli pozycję misjonarską przy zgaszonym świetle.

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każda kobieta jest inna - dla niektórych seks to dobra zabawa, dla innych ważny rytuał, który powinien się odbyć w odpowiedniej atmosferze. Jedyne co mogę dodać od siebie to fakt, iż większość kobiet woli uprawiać seks w pozycjach, które nie wymagają specjalnej kondycji, pozwolą im się zrelaksować i czerpać przyjemność z seksu zamiast przejmować się, że zaraz ktoś zrobi sobie krzywdę. Myślę, że kluczem jest tak naprawdę rozmowa. Wystarczy poprosić swoją kobietę o to, by pokazała w jakiej pozycji jest jej najlepiej, a jestem pewna, że żadna takiej okazji nie przepuści ;)

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.