Jakie preparaty poprawiają jakość cery?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

daria22wroc
0
daria22wroc | 8 lat temu | 170 pkt
Wszytko zależy od radzaju Twojej cery, w ocenie tego pomoże Ci kosmetolog w gabinecie. Jednakowoż niezależnie od typu cery, skóra twarzy potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, zarówno w przypadku cery tłustej, mieszanej, suchej czy dojrzałej. Istnieje wiele preparatów poprawiających stan cery, są to odpowiednio skomponowane składniki dopasowane do problemu Twojej cery. Także najpierw powinno się ocenic stan i rodzaj cery, a dopiero potem zacząć poszukiwania odpowiednich preparatów skierowanych na poprawę defektów skóry twarzy.
Dagmara22
0
Dagmara22 | 8 lat temu | 522 pkt
Na rynku mamy do wyboru szereg różnego rodzaju kosmetyków (kremów, żeli, mleczek, masek, toników), które w znacznym stopniu poprawiają stan cery. Przy ich wyborze niekoniecznie należy sugerować się ceną (w myśl zasady, że im droższe, tym pewnie skuteczniejsze). Warto natomiast zwrócić uwagę na skład kosmetyku, który zamierzamy kupić. Jeśli dalej trudno nam się zdecydować, który preparat będzie dla nas najlepszy, warto poradzić się ekspedientki lub przyjaciółki, która być może dany kosmetyk już stosowała.
alexia150
0
alexia150 | 8 lat temu | 359 pkt
Jakość naszej cery może poprawić wiele preparatów, niestety jest to cecha indywidualna i to co pomogło naszej koleżance nie koniecznie pomoże nam. Jeśli ma się duże problemy z cerą warto wybrać się do dermatologa lub na oczyszczanie cery do kosmetyczki. Jeśli nasza cera nie jest bardzo problematyczna polecam przede wszystkim stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (w zimie także!!!) oraz kremy nawilżające. Warto raz na tydzień robić sobie maseczkę oraz peeling. Jednak bardzo ważne jest oczyszczanie cery i na tym właśnie polecałabym się skupić.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Przede wszystkim dokładnie codziennie oczyszczaj skórę twarzy, usuwaj wieczorem resztki makijażu. Dwa razy w tygodniu zrób peeling oczyszczający. Pamiętaj o systematycznym nawilżaniu cery, i doborze odpowiednich do jej rodzaju kremów i innych kosmetyków. Poza tym chociaż raz w tygodniu zrób sobie naturalną domową maseczkę. Istnieje wiele sposobów na samodzielne ich przygotowanie. Jedną z nich jest maseczka z białka kurzego i jabłka. Jedno białko ubijamy na sztywną pianę i mieszamy ze startym jabłkiem na jednolitą masę. Nakładamy na twarz na ok. 15 minut po czym zmywamy letnią wodą. Taka maseczka doskonale matuje cerę i ściąga pory. Prostym sposobem jest również nałożenie na twarz warstwy kiszonej kapusty i przykrycie jej wilgotnym kompresem - również ściąga pory i ma właściwości odświeżające. Można też rozgnieść miąższ gruszki i połączyć z mlekiem w celu uzyskania gładkiej masy. Taką maseczkę pozostawiamy na twarzy 10 - 15 minut. Znanym sposobem i prostym jest również obłożenie twarzy plastrami świeżego ogórka. Ma on bowiem właściwości oczyszczające dla twarzy. Przy nakładaniu maseczek należy pamiętać też o szyi i dekolcie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.