Jakie są objawy ospy?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Ospa wietrzna jest najczęściej występującą chorobą wieku dziecięcego. Jej głównym i charakterystycznym objawem jest swędząca wysypka na całym ciele. Należy wystrzegać się przed drapaniem strupów pozostających po wysypce, ponieważ pozostają po nich blizny. Choroba objawia się początkowo gorączką od 37-40 stopni. Towarzyszy jej ból głowy i ogólne osłabienie organizmu. Należy pamiętać, że ospa jest chorobą niezwykle zaraźliwą, a u osób nie chorujących na nią w okresie dziecięcym, może mieć ostry przebieg.
agaha
0
agaha | 6 lat temu | 36542 pkt
Pierwsze objawy zaczynają się od gorączki od 37 do 40 stopni. Gorączce towarzyszy ból głowy i gorsze samopoczucie. Po wstępnych objawach zaczynają się objawy skórne. Które rozpoczynają się od małej czerwonej plamki, które zmieniają się w trakcie choroby. Po plamce przekształcają się w grudkę ta następnie w pęcherzyk z płynem w środku, który następnie przekształca się w krostę a ta w strup co jest już końcową formą wysypki. Zmiany te odbywają się w ciągu 6 dni. Wysypce towarzyszy silny świąd.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Ospa jest to choroba głównie pojawiająca się u dzieci. Zdarza się również u dorosłych, ale ma ona wtedy znacznie gorszy przebieg. Głównym objawem jest wysypka na ciele. Nie należy tego drapać, bo można tylko pogorszyć. Wysypka ta zazwyczaj jest niestety swędząca. Inne objawy to na przykład podwyższona temperatura, osłabienie, zawroty głowy, itd.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.