Jakie są objawy uzależnienia od komputera?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Jak przy każdym uzależnieniu najważniejsze jest, aby osoba uzależniona zdała sobie z tego sprawę. Świadomość jest tu najważniejszym czynnikiem. Jeśli osoba użytkująca komputer nie jest w stanie się od niego samodzielnie oderwać, najlepszą rozrywką dla niego jest siedzenie przy biurku, jest apatyczny, często rozmawia o tym, co jest związane z komputerem to na pewno mamy do czynienia z osobą uzależnioną. Jeśli zauważymy, że dana osoba nie może już wytrzymać jednego dnia bez stukania w klawiaturę na 100% jest uzależniony.
bez_jagod
0
bez_jagod | 8 lat temu | 310 pkt
Chyba faktycznie najtrudniej jest przyznać się do tego, że jest się od czegoś uzależnionym (tu od komputera). Warto zastanowić się od czego konkretnie jest się uzależnionym czy od internetu, czy od gier, czy od portali społecznościowych itp. Jeżeli brak komputera wywołuje nerwowość, niemożność zajęcia się czymś innym ,determinuje plany, zachowania - tak to wtedy może okazać się niebezpieczeństwo uzależnienia. Jeżeli dodatkowo ta osoba, nie kontroluje czasu jaki spędza przed monitorem, pogorszyło jej się wyniki w pracy, nauce, zaczęła zaniedbywać życie towarzyskie czy rodzinne to wtedy może okazać się, że potrzebuje pomocy. Może konieczna jest wizyta w odpowiedniej poradni lub u psychologa?
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Objawów jest dużo. Jest to uzależnienie, jak każde inne. Osoba uzależniona, myśli, by jak najszybciej włączyć komputer, coś na nim zrobić. Myśli ciągle o komputerze, robiąc coś innego, nie może się doczekać aż go włączy. Osoba taka lekceważy inne rzeczy i osoby, liczy się tylko komputer. Spędza z komputerem zbyt dużo czasu.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Jeśli chodzi o uzależnienie od komputera to głównym objawem, (zresztą tak jak z większością nałogów) jest ciągłe przesiadywanie przed nim i niemożność życia bez komputera. Uzależniony zaczyna powoli tracić kontakt z rzeczywistością. Naturalnym staje się dla niego wirtualna przestrzeń. Nie tylko nie może bez niej żyć, ale i nie może przestać się w niej obracać. Zapomina o prawdziwym świecie, zaniedbuje pracę, a przede wszystkim swoich bliskich.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.