Jakie są objawy wyrostka robaczkowego?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

patrycjao19
0
patrycjao19 | 7 lat temu | 3382 pkt
Głównymi objawami zapalenia wyrostka robaczkowego są przede wszystkim ból po prawej stronie podbrzusza i podwyższona temperatura ciała (38-39 st C). Dalej wymienić należy również wymioty, wstręt do jedzenia, omdlenia, zawroty głowy. Domowym badaniem na stwierdzenie zapalenia wyrostka robaczkowego, jest wykonanie prostej czynności (oczywiście jeśli wyżej wymienione objawi w większości się pojawiły). Należy położyć się prosto, na plecach, na płaskiej powierzchni (np. łóżko, podłoga). Podnosimy delikatnie prawą nogą do góry. Jeśli poczuje się przeszywający ból w podbrzuszu, należy niezwłocznie zgłosić się do szpitala, gdzie wykonane zostaną dodatkowe badania na potwierdzenie dolegliwości.
olgidaa
0
olgidaa | 7 lat temu | 1574 pkt
Objawów nie ma żadnych. To pewne, że wyrostek masz.
A jeśli chodzi o zapalenie, to zwykle boli w prawym boku. Zwykle sprawdza się to przyciągając prawą nogę na leżąco do brzucha. Jeśli ból jest tak silny, że nie jesteś w stanie tego zrobić udaj się do lekarza lub szpitala.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Objawy mogą być tylko zapalenia wyrostka. Wyrostek robaczkowy sam w sobie nie ma objawów. To tak, jakby zapytać, jakie są objawy na przykład... płuc. Nie ma objawów płuc, są tylko objawy zapalenia płuc.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.