Jakie są skutki niedoboru magnezu w organiźmie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Magnez jest bardzo ważnym makroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieodpowiednia dieta, duże ilości spożywanej kawy, czy nadmierny stres mogą prowadzić do jego niedoborów. Objawami braku magnezu mogą być takie dolegliwości jak: skurcze mięśni, drętwienie kończyn, zaburzenia snu, problemy z koncentracją, drżenie serca, zwiększone osłabienie, łatwe męczenie się. W takim przypadku warto wzbogacić dietę dietę o preparat magnezowy z witaminą B6 (wspomagającą jego wchłanianie do organizmu).
Psiarka555
0
Psiarka555 | 8 lat temu | 70 pkt
Magnez występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych organizmu człowieka. Jest niezbędny do działania około 80 enzymów i aktywacji witaminy B1. Niedobór magnezu jest sygnalizowany poprzez biegunkę, mdłości, ubytki w zębach, uczucie mrowienia w kończynach dolnych i górnych, a także nerwowość, stan zagubienia, a nawet stan depresyjny. Skutkiem niedoboru magnezu są między innymi : bezsenność, kołatanie serca, zwiększenie ryzyka zachorowania na miażdżyce i nowotwory, nadpobudliwość psychoruchowa. Brak magnezu może również powodować astmę, wypadanie włosów, łamanie się paznokci, puchnięcie dziąseł, próchnicę, a także depresje, drganie powiek i mięśni oraz utratę równowagi.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Niedobór magnezu ma wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu. Przede wszystkim można to odczuć w łapaniu skurczów przez mięśnie. Jest to bardzo uciążliwe i ogólnie... niefajne. Można również odczuwać często mrowienia w kończynach.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.