Jakie szkoły trzeba ukończyć aby zostać psychologiem?

anonim
zapytał 4 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

shayolghul
0
shayolghul | 4 lata temu | 8744 pkt
Aby zostać psychologiem należy ukończyć szkołę średnią i zdać maturę z przedmiotów wymaganych na kierunek "psychologia" na interesującej nas uczelni. Po skończeniu studiów na kierunku "psychologia" zostajemy psychologiem ale bez prawa do wykonywania zawodu. Aby to prawo nabyć należy odbyć podyplomowy staż zawodowy pod kierunkiem psychologa o pełnych prawach do wykonywania zawodu. Jako psycholog możemy też odbyć czteroletni kurs na psychoterapeutę.
Lennykable
0
Lennykable | 4 lata temu | 61529 pkt
Aby zostać psychologiem, należy skończyć 5-letnie studia psychologiczne. Na psychologii nie ma licencjatu, toteż decydując się na te studia, należy się nastawić na pięcioletnią ciężką pracę. Co należy jeszcze wiedzieć, to to, że mimo że psycholog może pracować w wielu miejscach, w praktyce wybór jest ograniczony przez to, że prawie wszędzie trzeb robić dodatkowe kierunki i kursy. Przykładowo, aby pracować z dziećmi, należy ukończyć pedagogikę lub studia pedagogiczne, jeśli chcemy pracować metodą biofeedbacku czy integracji sensorycznej, również należy ukończyć odpowiedni kurs. Dlatego warto się zastanowić nie tylko nad tym, że chce się być psychologiem, ale też jakim psychologiem.
aneczka173
0
aneczka173 | 4 lata temu | 100735 pkt
Zawód psychologa jest niezwykle popularny i atrakcyjny wśród młodych osób. Bardzo dużo z nich decyduje się rozpocząć studia psychologiczne, które wcale nie należą do najłatwiejszych. Trwają standardowo 5 lat i kończą sie obroną pracy i tytułem magistra. Jednak same studia nie dają nam uprawnień do wykonywania zawodu. Musimy skończyć także staż dyplomowy, po ukończeniu którego możemy praktykować. Droga nie jest prosta, ale jeśli kogoś to bardzo interesuje, na pewno się opłaca.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.