Jakie wartości Jezus wnosi w życie człowieka?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Z pewnością uczy pokory oraz poszanowania dla życia. Również wybaczania ludziom doznanych krzywd ile razy tylko zostanie okazana za te czyny prawdziwa skrucha. Uczył miłości do nieprzyjaciela, jak też modlitwy za niego. Można też pokusić się o stwierdzenie, że Jezus uczył postawy odważnego wyznawania tego, w co się wierzy i postawy niezłomności.
stromeurwisko
0
stromeurwisko | 8 lat temu | 302 pkt
Jezus może wnieść w życie człowieka wartości szacunku dla drugiego człowieka i samego siebie, pokory, miłości, przebaczania. Poszanowania przyrody i zwierząt. Może wnieść wiele dobrego ale zależne jest to od nas. Każdy człowiek sam decyduje ile i jakich wartości Jezus wniesie w nasze życie
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Jezus swym postepowaniem dał nam przykład tego jak my powinniśmy się zachowywać. Najważniejsza lekcja myślę, że dotyczy poszanowania i miłości do bliźniego. Jezus na każdym kroku podkreślał, jak ważny jest szacunek do drugiej osoby, bez względu na to, kim ona jest. Co więcej Chrystus nauczył nas pokory i skromności. Niestety w dzisiejszym świecie są to zachowania często abstrakcyjne. Poza tym Jezus pokazał jak być szczśliwym. Ceniąc sobie proste wartości, takie jak miłość, przyjaźń i dobro, możemy prowadzić na prawdę piękne życie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.