Jakie wymogi należy spełnić, aby uruchomić własną kwiaciarnię?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Madziulka
0
Madziulka | 6 lat temu | 48593 pkt
W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.
Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do banku w celu uzyskania kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę banku.
Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie.
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).
Nie koloryzuj opisując swoje plany.
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.
Swój biznes plan możesz przygotować korzystając z następujących punktów:
1) Krótki opis biznesu;
2) Ocena rynku, na którym chcesz funkcjonować;
3) Twoje umiejętności, doświadczenie i własne środki;
4) Potencjalne korzyści dla klientów;
5) Sposób rozpoczęcia działalności;
6) Perspektywy;
7) Cele finansowe (oczekiwany obrót za pierwszy rok działalności, prognozowany zysk netto, proponowany przez Ciebie termin spłaty kredytu)
8) Kwota kredytu o jaką się ubiegasz i sposób w jaki planujesz ją wykorzystać;
9) Dla poparcia wcześniejszych planów, załącz prognozy finansowe (wstępny rachunek przepływów pieniężnych, kalkulacje kosztów i zysków).
Sprzedając kwiaty musisz mieć zmysł artystyczny i pilnować mody, to bardzo ważna kwestia również w świecie kwiatów. Mody na kwiaty wciąż się zmieniają a Ty chcąc mieć dobrze prosperującą kwiaciarnię musisz wiedzieć co jest na czasie, co się sprzedaje, jakie dodatki obowiązują w danym sezonie. Okazji do kupowania kwiatów nie brakuje przez cały rok.
Dochodowe okresy:
Styczeń – Dzień Babci
Luty – Walentynki
Marzec – Dzień Kobiet
Marzec, Kwiecień – stroiki Wielkanocne
Maj – komunie, Dzień Matki
od Wielkanocy – okres ślubów
Czerwiec – koniec roku szkolnego
Październik – Dzień Nauczyciela
Przełom października i listopada – Wszystkich Świętych
Grudzień – stroiki na Boże Narodzenie
No i oczywiście przez cały rok wszystkie popularne imieniny
Wielu się wydaje, że kwiaty same przyciągają swoim pięknem i się reklamują. Nie do końca jest to prawdą. Otwierając kwiaciarnię trzeba je umieć pokazać, a więc mieć nie tylko przestrzeń do tego, ale także zmysł artystyczny do aranżacji witryn i stoisk, aby przyciągnęły klientów. Talent niezbędny jest również przy układaniu bukietów, ich komponowaniu, doborze kolorów, ozdób itp., co jest już prawdziwą sztuką.
Takie umiejętności mogą być wrodzone, ale można się ich także nauczyć na specjalnych kursach florystycznych, co jest dodatkowym, ale niezbędnym wydatkiem.
turkusowa
0
turkusowa | 5 lat temu | 12974 pkt
Aby założyć własną kwiaciarnię, oprócz odpowiedniej lokalizacji i potrzebnego sprzętu, trzeba mieć również umiejętności pod względem artystycznej aranżacji kwiatów. Żeby je zdobyć, warto wybrać się na kurs florystyczny do jakiejś sprawdzonej szkoły, która się w tym specjalizuje. Przykładem może być chociażby AkademiaFlorystyki.pl, która swoje oddziały w niemal każdym większym mieście Polski.
barbie11
0
barbie11 | 4 lata temu | 230 pkt
w odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci stworzenie dobrego biznes planu. oto strona, jak stworzyć biznesplan http://www.biznes-plan.pl/schemat_biznes_planu_i_jego_elementy.html powodzenia! :)

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.