Jakie zmiany zachodzą w okresie dojrzewania?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
U dziewczynek w okresie dojrzewania który rozpoczyna się między 10 a 16 rokiem życia, zaokrąglają się biodra, rosną piersi, pojawia się owłosienie łonowe i pod pachami. Najważniejszą zmianą jest pojawienie się miesiączki. Rozpoczyna się okres gwałtowanego wzrostu, burzy hormonów a co za tym idzie - buntu. U chłopców dojrzewanie rozpoczyna się później, około 12 lub 14 roku życia. Pojawia się owłosienie łonowe i pod pachami, każdy chłopak przechodzi mutację. Pojawia się zarost na twarzy, rozrastają się kości szczęki, łuki brwiowe, barki, przez co pojawia się męska sylwetka. Zwiększają się również męskie narządy płciowe i pojawiają się nocne polucje.
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Chłopcy zaczynają dojrzewać w wieku ok. 12 lat-16 lat. Przede wszystkim szybko rosną. Mogą mieć mutację głosu. Produkcja testosteronu jest wzmożona, w wyniku czego, chłopcom rośnie zarost, włosy pod pachami i w okolicach intymnych, a na całym ciele owłosienie staje się bujniejsze, rysy twarzy się zaostrzają. Ponadto zaczynają odczuwać napięcie seksualne i pojawiają się nocne polucje.
U dziewczyn wszystko przebiega podobnie, jednak zaczyna się ok. 2 lat wcześniej. Figura nabiera typowo kobiecych kształtów: rosną piersi oraz zaokrąglają się biodra. Najważniejszym sygnałem dojrzewania dziewcząt jest miesiączka.
makemyday
0
makemyday | 6 lat temu | 337 pkt
dojrzewanie u dziewczyn zaczyna się między 10-16 rokiem życia, również są różne wyjątki. Najpierw pojawia się owłosienie koło narządach płciowych i idzie w górę, następnie rosną piersi dlatego powinno nosić staniki z usztywnieniem, rozrastają się biodra i staja się okrąglejsze,pojawia się owłosienie pod pachami. I pojawia sie również pierwsza miesiączka , która napoczątku nie musi być regularna. Dlatego dziewczyny w tym okresie powinny najbardziej o siebie dbać. I przyglądać się codziennie czy nie zachodzą zmiany. Zaś chłopcy dojrzewają pozniej gdyż około 12,5 roku do 18 lat. Pojwia się owłosienie wokół narzadów płciowych , staje się silniejszy i pojawia się zarost na twarzy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.