Jakiej marki sprzęt muzyczny najbardziej opłaca się kupić?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

marsec
0
marsec | 8 lat temu | 35 pkt
To już zależy od progu cenowego jakim dysponujesz i co chcesz kupić. Jeśli masz na myśli zwykły sprzęt muzyczny do komputera to wystarczy zakupić produkty Logitech'a albo Creative'a i na pewno się nie rozczarujesz. W przypadku kina domowego lub ogólnie lepszych amplitunerów polecam Denona (dobry stosunek ceny do jakości),Harman Kardon to już wyższa półka (tak jak i Yamaha). Jeszcze warto zwrócić uwagę na Marantz'a, Sony'ego lub Pioneer'a. Warto się zastanowić czy może jakieś sprzęty używane nie były by tańsze, a i jakością niewiele ustępują tym najnowszym. Ja mam osobiście Technics'a i jestem pozytywnie zaskoczony, wcześniej miałem zestaw Unitry (ale to jest ciężko ogólnie dostać na rynku w dobrym stanie).
anneau
0
anneau | 8 lat temu | 1227 pkt
Dobrej i renomowanej. Znanj powszechnie jako solidną, co niekoniecznie znaczy reklamowaną w mediach.Przecież nie od dziś wiemy, że dobry towar reklamuje się sam.
Dobre są marki japońskie, niemiecki i podzespoły prosukowane w USA. Thomson, Sanyo, Philips. Cena niekiedy może być naprawdę wysoka, ale jeżeli zależy nam na jakości- wcale nie jest przesadna. Lepiej jest wydać większe pieniądze raz a cieszyć się sprzętem przez wiele lat niż "zaoszczędzić" parę złotych a chwili reklamować lub kupować nowego zestawu.
Ponadto dobre marki zawsze udzielają długiego okresu gwarancji, a producenci masowi czy sieciowi (np. do dyskontów) ograniczają się przeważnie do kilku miesięcy. Bywa, że ich produkty ledwo dożyją schyłku gwarancji lub psują się dzień po jej wygaśnięciu.
Zakup markowego sprzętu muzycznego traktujmy jak inwestycję a nie wydatek. Wtedy będziemy zadowoleni.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.