Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze i zakupie blendera?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Podstawowe kryterium to nasze potrzeby. Jeśli ktoś posiada już większy robot kuchenny, być może nie potrzebuje blendera z dużą ilością funkcji. Jednak dla osób, które chcą przy pomocy tego urządzenia jak najbardziej ułatwić sobie pracę w kuchni ważne będzie aby blender posiadał dodatkowe końcówki (np. miksującą) oraz pojemniki (np. do siekania, kruszenia lodu). Warto zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego wykonana jest podstawowa końcówka tnąca - lepiej, gdy jest to bardziej trwała i łatwiejsza w utrzymaniu czystości stal nierdzewna, o falistym (nie prostym) zakończeniu, co ułatwia pracę. Ważnym atutem jest także moc blendera - im większa tym urządzenie bardziej funkcjonalne.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Poza wyżej wymienionymi elementami warto wybrać blender ze specjalną końcówką, która zapobiega rozchlapywaniu po całej kuchni produktów płynnych. Obecnie w większości domów są zmywarki, dlatego przed zakupem dobrze upewnić się, czy jest możliwość rozkręcenia blendera na takie części, żeby można było wszystkie włożyć do zmywarki. Oczywiście ważna jest moc urządzenia, możliwość regulacji prędkości obrotów, jakość ostrzy (najlepiej jeśli są bardzo twarde wykonane ze stali szlachetnej). Można też zwrócić uwagę na długość przewodu, oraz dodatkowe funkcje i opcje. Dobrze jeśli przy zakupie dostaniemy instrukcję w języku polskim i gwarancję. Wydaje mi się, że lepiej też kupić blender znanej marki, która cieszy się dobrą opinią. Nie ma sensu na takim zakupie na siłę oszczędzać, bo robot ma nam służyć przez długie lata.
klif
0
klif | 6 lat temu | 847 pkt
Obecnie są fajne blendery z mnóstwem elementów umożliwiająch przygotowanie wiele potraw i wykonywania wielu czynności przy pomocy jednego urządzenia blendera. I to mnie przekonało do zakupu tego urządzenia.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.