Jakimi sposobami można zmniejszyć rachunki za gaz?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

AbreLosOjoss
0
AbreLosOjoss | 8 lat temu | 232 pkt
Jeżeli woda w naszym gospodarstwie jest ogrzewana przez gaz, najłatwiej zaoszczędzić poprzez zamianę kąpieli na prysznic, podczas którego zużywa się znacznie mniej wody, a co za tym idzie również gazu. Można też zainwestować w zmywarkę. Powinno się również sprawdzić instalację gazową w domu, ponieważ usterki w instalacji mogą być również przyczyną naszych wysokich rachunków. Jeżeli posiadamy kuchenkę gazową, należy dostosowywać wielkość garnka do średnicy palnika - kiedy kładziemy mały garnuszek na dużym palniku tracimy zużywamy więcej gazu. To samo z ogrzewaniem gazowym - należy usunąć od grzejników większe przedmioty, które pochłaniają ciepło i skrócić firanki, tak aby nie zasłaniały grzejników.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Poza sposobami, które podał/a AbreLosOjoss warto zwrócić się do fachowca, jeżeli posiadamy piecyk gazowy np. w łazience. Częste zmienianie poziomu natężenia ilości zużywanego gazu przypuśćmy podczas kąpieli niekorzystnie wpływa na nasze rachunki. Warto zatem, żeby ktoś kto się na tym zna wyregulował nam piecyk na stałe. Podczas okresu grzewczego nie otwierajmy bez potrzeby okien i drzwi na oścież, nie będziemy musieli podkręcać wtedy grzejników. Można też zaoszczędzić na gazie podczas gotowania. Lepiej używać garnki o wiekszej średnicy, wtedy woda bądź też przygotowywana przez nas potrawa szybciej się zagotuje. Jeżeli chcemy coś na szybko podgrzać np. jakieś mięso a w tym samym czasie coś gotujemy - zupę czy też ziemniaki itp. - zamiast zajmować kolejny palnik, można wykorzystać gotującą się potrawę i położyć na niej talerz lub folię aluminiową i na niej podgrzać mięcho (na parze).
Smerfetka
0
Smerfetka | 5 lat temu | 31937 pkt
Gaz zużywamy do ogrzewania domu, wody i gotowania. Dlatego tu trzeba szukać oszczędności. Gotować należy pod przykryciem, jak najkrócej. Warto płomieć dobierać do wielkosci naczynia i potrzeby. Można ustawić piecyk do wody tak, by miał jak najbardziej ekonomiczny płomień.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.