Kim był Hiob?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
Hiob to bohater biblijny Starego Testamentu, a dokładnie księgi Hioba. Hiob był bardzo religijnym człowiekiem, a Bóg był pewnien jego oddania. Szatan chciał Bogu udowodnić , że jest inaczej, dlatego obydwaj wystawili Hioba na ciężkie próby. Utracił majątek,dzieci i stał się trędowaty. Jednakże jego wiara, mimo samych nieszczęść nie została zachwiana. Bóg postanowił mu wszystko wynagrodzić. Odzyskał pełnię zdrowia, większy majątek oraz rodzinę.
Martusia12
0
Martusia12 | 8 lat temu | 202 pkt
Hiob to człowiek, który prawdziwie kochał Boga, był prawego serca. Bóg wystawił go kiedyś na wielką próbę - pozbawił go wszelkiego bogactwa: rodziny, stada (a miał 7000 owiec!), zestłał na niego trąd. Ludzie oddalili się od niego jak dziś trzymamy się z dala od ludzi chorych psychicznie. Ci którzy go odwiedzali (a "mieszkał" w gnojowniku na obrzerzach wsi) czynili to, aby udowodnić Hiobowi, że żył grzesznie i oto wreszcie spotkała go kara. Tylko Hiob się nie dał zwieść tym wszystkim pomówieniom. Wytrwał i został przez Pana nagrodzony w trójnasób. Hiob jest postacią, która ma nas dziś uczyć pokory, miłości i zaufania do Boga. Czy jesteś na to gotowy/gotowa? Pozdrawiam!
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Hiob to jeden z bohaterów Starego Testamentu. Opowieść o jego dziejach stanowi dość ważną część tej Księgi. Hiob bowiem był bardzo religijnym człowiekiem. Ufał Bogu i bardzo go kochał. Pewnego dnia do Boga przybył szatan mówiąc, że gdyby tylko Hiob był biedny, bądź nieszczęśliwy szybko by się od Niego odwrócił. Stwórca chciał to sprawdzić. Zaczął wystawiać Hioba na kolejne próby. Pozbawił go domu, rodziny, całego dobytku i zesłał na niego trąd. Jednak Hiob nie odwrócił się od Pana. Widząc to Bóg wynagrodził mu to oddanie, przywracając wszystko z powrotem, a nawet dając mu wszystkiego podwójnie.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Hiob to postać biblijna, bohater hebrajskiej Księgi Hioba, powstałej w około V wieku p.n.e. Ciężko doświadczony Hiob - pozbawiony z dopustu Bożego mienia, dzieci i dotknięty trądem - spiera się z Bogiem i swoimi przyjaciółmi o sens cierpienia. W zakończeniu korzy się przed Panem, który przywraca mu dobrobyt, zdrowie i obdarza nowym potomstwem. Księga, ujęta w formę lamentacji i dysputy filozoficzno-poet., rozwija m.in motyw cierpienia niezawinionego, które Bóg może zesłać nawet na człowieka sprawiedliwego (pobożnego) w celu wypróbowania jego wierności. Potocznie człowiek dotknięty wielkim nieszczęściem, hiobowa wieść - wiadomość tragiczna, przerażająca.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.