Kim jest Dan Brown?

hejho
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Zuza
0
Zuza | 7 lat temu | 1555 pkt
Dan Brown to amerykański pisarz, urodzony w 1964 r. Jest on autorem kultowych książek takich jak m.in. Kod Leonarda da Vinci czy Anioły i Demony. Dzieła te doczekały się także swoich ekranizacji. Jego powieść Kod Leonarda da Vinci już w pierwszym tygodniu od momentu rozpoczęcia sprzedaży znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Dan Brown z wykształcenia jest wykładowcą języka angielskiego. Inne książki autora, do których z pewnością warto zajrzeć to: Zaginiony Symbol, Zwodniczy Punkt oraz jego pierwsza powieść - Cyfrowa Twierdza. Wszystkie jego działa mają charakter kryminalno-sensacyjny.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Dan Brown jest jednym z najsławniejszych współczesnych pisarzy. Urodził się on w USA gdzie wciąż tworzy. Stał się sławny dzięki kontrowersyjnej powieści 'Kod Leonarda da Vinci', a także książce 'Anioły i demony'. Obie te lektury były głośno komentowane w mediach, głównie przez środowisko kościelne. Choć sam Brown zapewnia, że umieścił w nich wyłącznie fikcje, to i tak mocno pobudzają one wyobraźnie. Polecam przeczytać, są na prawdę dobre.
Marlena1986
0
Marlena1986 | 7 lat temu | 110 pkt
Dan Brown - urodzony w 1964 roku. Autor takich powieści jak: Cyfrowa twierdza (1998); Anioły i demony (2000); Zwodniczy punkt (2001); Kod Leonarda da Vinci (2003); Zaginiony symbol (2009). Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej zajmował się muzyką, wykładał język angielski w szkole Phillips Exeter. Jednak wybór wybór podjęcia kariery pisarza okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nakłady jego powieści to łącznie kilkudziesiąt milionów egzemplarzy.
peggybrown86
0
peggybrown86 | 7 lat temu | 392 pkt
Dan Brown (urodzony 22.06.1964) - amerykański pisarz, autor thrillerów, wśród których największe uznanie wzbudziła kontrowersyjna powieść "Kod Leonarda da Vinci" (premiera światowa w 2003 r.). Na krótko przed rozpoczęciem kariery pisarskiej Brown zajmował się nagrywaniem muzyki, następnie uczył języka angielskiego w szkole. Jego żona Blythe jest ilustratorką. Inne znane powieści autora to "Demony i anioły", "Zwodniczy punkt", "Cyfrowa twierdza". Powieści Browna przetłumaczono na ponad 40 języków. Zarówno słynny "Kod da Vinci", jak i "Demony i anioły" zostały przeniesione na ekrany kin.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.