Kim są galerianki, czym się zajmują i gdzie można je spotkać?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Mianem "galerianek" określa się nieletnie dziewczyny z różnych środowisk, prostytuujące się na własny rachunek w zamian za pieniądze czy prezenty (ubrania, gadżety, perfumy), których "rewirem" są duże centra handlowe w miastach. Szukają one w galeriach centrów handlowych sponsorów, zwykle dużo starszych i dobrze sytuowanych. Bycie "galerianką" uważane jest nie tyle za zawód, ile za sposób bycia wśród młodzieży, choć oczywiście znaczna część młodych osób nie pochwala i nie akceptuje takiego sposobu bycia.

W roku 2006 Katarzyna Rosłaniec nakręciła produkcję pt. "Galerianki" jako etiudę studencką w Warszawskiej Szkole Filmowej, której reżyserka jest absolwentką. Krótkometrażowy wtedy film otrzymał szereg nagród, m.in. Nagrodę Specjalną Jury 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz m.in. nagrody główne na 6. Festiwalu Filmu Krótkiego w Warszawie, IV Konkursie Niezależnym Letniej Akademii Filmowej w Zamościu. W roku 2009 reżyserka zaproponowała pełnometrażową wersję filmu, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Po emisji pierwszej wersji filmu rozgorzały społeczne dyskusje na temat stylu życia galerianek jako poważnego problemu społecznego i obyczajowego.
schwepps800
0
schwepps800 | 8 lat temu | 280 pkt
Galerianki- dziewczyny ( o chłopcach jeszcze nie słyszałam), które prostytuują się najczęściej w galeriach handlowych. Piszę tak ostro bo to jest po prostu prostytucja nic innego.
Dziewczyna taka najpierw ocenia faceta po wyglądzie, jeśli wyda się jej odpowiedni pyta bezpośrednio czy nie chcę być uraczony jakąś usługą seksualna w zamian za początkowo ciuchy i gadżety, później już za pieniądze.
Dziewczyny takie to przeważnie gimnazjalistki chociaż zdarzają się też młodsze (o zgrozo) i starsze.
Mimo wszystko nie każda wyzywająco ubrana i wymalowana dziewczyna w Galerii to właśnie galerianka więc ostrożnie z oceną.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Określenie to stało się modne po głośnym polskim filmie młodej reżyser Katarzyny Rosłaniec, o tym właśnie tytule. A więc galerianki są to dziewczyny, które zajmują się prostytucją w dużych centrach handlowych, czy galeriach (stąd właśnie pochodzi to określenie). Są one młode, zazwyczaj nie mają jeszcze nawet 18 lat i prostytuują się dla jakiejś rzeczy, części garderoby na jaką ich nie stać, a jaka mogą kupić w galerii.
synek
0
synek | 5 lat temu | 5037 pkt
Galerianki to dziewczyny które oddają się prezenty rzadko za pieniądze. Większość z nich to nastolatki. Ich miejscem spotkać jest jak sama nazwa wskazuje galeria handlowa. Oddają się mężczyzną najczęściej starszym.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.