Kto to jest Hiszpania?

piooiq
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

XkahaX
3
XkahaX | 8 lat temu | 4996 pkt
Jest to kraj, ale też pewna postać;) Jest to postać z mangi i anime "Hetalia Axis Power". Jest to manga opowiadająca losy świata, gdzie większość kraj personifikowana jest przez jakąś postać. Hiszpania jest radosnym chłopcem, o imieniu Antonio Fernandez Carriedo. Jego pupilem jest mały byczek, który nawiązuje do popularnej w Hiszpanii corridy. Jest to obrazowe przedstawienie stereotypu Hiszpana.
KamilB
0
KamilB | 8 lat temu | 245 pkt
Nie kto a co:) Hiszpania to kraj. Należy do UE a jego stolicą jest Madryt. Językiem urzędowym jest hiszpański.
Anuszka
0
Anuszka | 8 lat temu | 105 pkt
Hiszpania jako kraj :) leży na półwyspie Iberyjskim, a sam język hiszpański to trzeci co do częstości używania język na świecie. Hiszpania kojarzy się przede wszystkim z krwawymi walkami byków, emocjonalnym tańcem i śpiewem flamenco, potrawami takimi jak tortilla czy paella, rozrywką, swobodą i wysokimi temperaturami.
Dla wtajemniczonych lub bardziej zainteresowanych to także kraj całkiem niedawnej wojny domowej, czy późniejszej krwawej dyktatury Franco. Dlatego niech nie zdziwi cię, jeśli jadąc przykładowo do północnej części Hiszpanii zastaniesz tam zupełnie inne obyczaje i język niż w części wschodniej, a Hiszpania okaże się tak naprawdę zlepkiem niezainteresowanych lub momentami wrogo do siebie nastawionych okręgów administracyjnych.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.